CS:GO ping yükselmesi

Berk34

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. CS:GO resmi sunucularda, rekabetçi ve diğer online mod'larda oyun esnasında sürekli ping yükselmesi yaşıyorum. Yükseldiği anda vurmak imkansız oluyor ve çok basit ölebiliyorum. Ortalama ping'im 80-90 arasıdır. Anlık yükselmelerde 120'ye çıkıyor ve 80'e düşüyor. Bu problemin çözümü yok mudur? Neden kaynaklandığı hakkında fikir sahibi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Teşekkürler.

Kutsal internet sağlayıcılarımız yüzünden olabilir diye düşünüyorum. GPN denen yazılımlar var, standart versiyonları ücretsiz kullanılabiliyor ben şu an WTFast isimli yazılımı kullanıyorum gözle görülür bi' azalma oluyor (10-15 ms arası CS:GO da) bu yazılımı tavsiye ederim. Bunun dışında daha iyi bir sağlayıcıya geçmek de çözüm olabilir ya da başka bir ülkeye :)

Ben Uydunet firmasının en düşük mbps bağlantı hızı olan paketini kullanıyorum. 25 GB AKK dolunca bağlantı 3 mbps 'ye düşüyor. Dediginiz gibi anlık yükselmeler yaşıyordum, modemi bilgisayarıma ethernet ile bağladıktan sonra max Ping 55 oldu. Deneyebilirsin

Kutsal internet sağlayıcılarımız yüzünden olabilir diye düşünüyorum. GPN denen yazılımlar var, standart versiyonları ücretsiz kullanılabiliyor ben şu an WTFast isimli yazılımı kullanıyorum gözle görülür bi' azalma oluyor (10-15 ms arası CS:GO da) bu yazılımı tavsiye ederim. Bunun dışında daha iyi bir sağlayıcıya geçmek de çözüm olabilir ya da başka bir ülkeye :)

WTfast'ı kurmayı denemiştim daha önce ama kullanmayı başaramadım. Ücretsiz olarak kullanmak mümkün mü? Steam üzerinden indirmiştim.

Ben Uydunet firmasının en düşük mbps bağlantı hızı olan paketini kullanıyorum. 25 GB AKK dolunca bağlantı 3 mbps 'ye düşüyor. Dediginiz gibi anlık yükselmeler yaşıyordum, modemi bilgisayarıma ethernet ile bağladıktan sonra max Ping 55 oldu. Deneyebilirsin

Kablolu bağlantı kullanıyorum zaten. Modemden kaynaklanabilir diye düşünüyordum ama işte net bilgim yok. PC'de virüs veya arka planda çalışan bir şey de yok. Sene 2016 olacak İstanbul'un göbeğinde fiber yok malesef.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı