Çözüldü CS:GO siyah bar kaldırma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Recx and Flex

Hectopat
Yer
İzmir
Arkadaşlar CS:GO 4:3 oynarken siyah bar kaldırılıyordu fakat format attıktan sonra kaldıramadım.
Intel HD 520+ 940MX ekran kartı var. Intel'in grafik kontrol merkezine girince ekrandan en boy oranını koru yok sadece 1 seçenek var eskiden vardı ondan dolayı yapamıyorum.
Yardımcı olur musunuz? Çizdiğim yerde eskiden en boy oranını koru ekranı ortala gibi seçenekler vardı. Ama şimdi yok ondan dolayı CS:GO'da siyah barı kaldıramadım.

Kontrol paneli.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yaptığın bütün ayarları eski haline getir, CS:GO'yu istediğin çözünürlüğe ayarla ve kapat çalıştırma seçeneklerine -stretchaspect yaz tekrar açtığında CTRL + ALT + F11 yap siyah barlar kalkacaktır masaüstü çözünürlüğü değişmeden.
(1) Laptoplar da Nvidia Harici Grafik Kartını Devreye Sokma ve Physx Ayarları - YouTube

Normalde masaüstünde Intel ekran kartı aktiftir. Oyunlarda ise NVIDIA aktiftir. Bunun nedeni ise daha az güç tüketmek. Yeniden başlattıktan sonra o menüler gelecektir muhtemelen.
Yapıyorum hocam, bilgilendireceğim sizleri.
(1) Laptoplar da Nvidia Harici Grafik Kartını Devreye Sokma ve Physx Ayarları - YouTube

Normalde masaüstünde Intel ekran kartı aktiftir. Oyunlarda ise NVIDIA aktiftir. Bunun nedeni ise daha az güç tüketmek. Yeniden başlattıktan sonra o menüler gelecektir muhtemelen.
Hocam benimki zaten öyleydi bir şey değişmedi.
Kendim öyle ayarlamıştım.
Ekran ve video ayarları hale yok yani.

@arasyuksel hocam denedim tam ekrana ölçeklendir çıkıyor fakat masaüstü çözünürlüğü bayağı kötü oluyor ama yine de CS:GO'da siyah bar kalkmadı.

Çözünürlüğü 1024x768'ye alıp ekran ölçeklendir kısmından "tam ekran ölçeklendir seçeneği seçin.
Uygulayın, sonra sadece çözünürlüğü 1920x1080 olarak değiştirip "uygula" yapın.

Olmuyor mu?

Yaptığın bütün ayarları eski haline getir, CS:GO'yu istediğin çözünürlüğe ayarla ve kapat çalıştırma seçeneklerine -stretchaspect yaz tekrar açtığında CTRL + ALT + F11 yap siyah barlar kalkacaktır masaüstü çözünürlüğü değişmeden.

Çözüm
Çözüm 1- Önce bilgisayarınızın masaüstü çözünürlüğünü aynı çözünürlüğe ayarlayın ve ayarlardan koru seçeneğini seçin

Çözüm 2- CS:GO çalıştırma seçeneklerine -stretchaspect yazıp öyle çalıştırmayı deneyin sorununuz çözülecektir.

Son durum nedir?

Geri
Yukarı