CS:GO Source 2 FPS düşürür mü?

bthnerdgn03

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, bu hafta yeni bir bilgisayar aldım. Bilgisayarı almaktaki asıl amacım oyun oynamak değil günlük işlerde öğrencilik işlerinde kullanmak ve sadece arada arkadaşlarımla Valorant, LoL, CS:GO gibi oyunları oynayabilmekti. O yüzden Amazon'dan Lenovo Ideapad 5 Ryzen 7 5700U işlemcili entegre grafik kartlı laptopu aldım. Bu oyunlardaki performanslarından şu an memnunum. 1920x1080 çözünürlükte, düşük ayarlarda; Valorant'ta ortalama 90-100, CS:GO'da 80, LoL'de 100-150 civarı FPS alıyorum. Fakat bayağıdır internette CS:GO Source 2 motoruna geçiş yapacak diye haberler dolaşıyormuş. Böyle bir geçişte FPS'te nasıl bir düşüş yaşarım. Bir tahmininiz var mıdır? Ona göre Amazon'da 30 gün içinde iade hakkım var kullanabilirim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

İşlemci: Ryzen 7 5700U.
RAM: 2x8 GB DDR4 RAM.

DotA2'de Source 2'ye geçiş sonrası kullancıların FPS değerlerinde artış olmuştu. Büyük ihtimalle CS için de aynı durum olur. Eğer bir FPS düşüşü oluşacaksa bile bu emin olun rahatsız olacağınız düzeyde olmaz.

Yıllardır var Source 2 muhabbeti. Bu gidişle yapmayacaklar gibi gözüküyor, 3 yıl önce bile gelecek diye konular açılmış, sürekli bir bahaneleri var.
Daha optimize olacak deyip FPS arttıracağını söyleyenler de var, FPS düşüreceğini söyleyenler de.

Özellikle fps oyunlarında bu durum barit ortadadır ve net fps düşer. Kalite cok artar ve sisteminin gereksinimi neyi karşılarsa ona boyun eğmek zorunda kalıncak :) ben ultrada 140 fps altına düşmüyorum örneğin 60 olsa okeyim :)

Artı -1 Eksi
Özellikle fps oyunlarında bu durum barit ortadadır ve net fps düşer. Kalite cok artar ve sisteminin gereksinimi neyi karşılarsa ona boyun eğmek zorunda kalıncak :) ben ultrada 140 fps altına düşmüyorum örneğin 60 olsa okeyim :)
Yani bana yardımcı olacak cevabınız nedir?

Geri
Yukarı