Çözüldü CS:GO Steam bildirimi gelince FPS düşmesi sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kahluameister

Centipat
Öncelikle iyi akşamlar, benim sorunum birazcık ilginç. CS:GO oynarken örneğin Twitch'te bir yayın izliyorsam ve onun üzerine oyuna geçiyorsam FPS düşmesi yiyorum, ancak Alt+Tab yapıp internet tarayıcısını simge durumuna küçültüp oyuna döndüğümde problem olmuyor, ya da Steam'den oyun esnasında mesaj gelirse FPS'im düşüyor, sensitivity'm sanki yarıya düşmüş gibi mouse yavaş ve takılarak ilerliyor, mesajı kapattığım zaman düzeliyor. Yani anladığım kadarıyla masaüstün'de oyun harici arka planda bir şey çalışması bu FPS'imin bir şekilde düşmesine ve arkaplanda ki o şeyi simge durumuna küçültene kadar oyun oynanmaz hale geliyor, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Çözüm
HDD mi SSD mi kullanıyorsunuz?

Samsung 970 Evo M.2 SSD kullanıyorum, 240 GB modeli.
Arkadaşlar sorunum az önce çözdüm, sebebi ise çok ilginç, m_rawinput 0 olduğu zaman bildirim gelince mouse kasıyor ve lag var hissi yaratıyor ancak m_rawinput 1 yaptığım zaman sorunum çözüldü, herkese çok teşekkür ederim.
Bazı tarayıcılar aşırı RAM yer lütfen oyunlara girerken arkada çalışan programları, uygulamaları kapatınız.

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim ancak bunun sebebi donanımsaldan ziyade yazılımsal bir sorun diye düşünüyorum, çünkü problem arkaplanda tarayıcının çalışması değil, tarayıcının cs:go'nun altında durması, yani tamamen masaüstünü görürken oyuna döndüğümde bir sorun yok, ancak tarayıcı sayfamda bu yazıyı yazarken alt+tab yapıp oyuna döndüğüm zaman oyunumda takılmalar oluyor, şu an oyuna dönmek için masaüstüne dönüp öyle alt+tab yapacağım ve fps sorunu yaşamayacağım. Ancak ben bu sorunu kökten çözmek için uğraşıyorum :)

Edit: :Şu an yaptığım teste göre, bu forum sayfasındayken alt+tab yapıp oyuna döndüğümde fps drop yaşamıyorum,ancak herhangi bir video oynatan sayfa da örn: twitch ve ya youtube video tam ekran olmasa bile alt tab yapıp oyuna döndüğümde bahsettiğim olay meydana geliyor.

Steam bildirimlerini kapatmayı dene.

Cevabınız için teşekkür ederim, steam bildirimlerini kapatırsam evet bildirim gelmediği için kasma olmayacak ancak bu daha önceden yoktu belli ki bir sorun var benim isteğim bu sorunu bulup çözmek ve oyun içerisindeyken bildirim alabilmek.

HDD mi SSD mi kullanıyorsunuz?

Samsung 970 Evo M.2 SSD kullanıyorum, 240 GB modeli.
Arkadaşlar sorunum az önce çözdüm, sebebi ise çok ilginç, m_rawinput 0 olduğu zaman bildirim gelince mouse kasıyor ve lag var hissi yaratıyor ancak m_rawinput 1 yaptığım zaman sorunum çözüldü, herkese çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı