CS:GO FPS düşmesi sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

FrozennT

Centipat
Bugün arkadaşlarımla CS GO'da rekabetçi maç atalaım dedik rekabetçi maç öncesindemin 300 FPS alıyordum ayarlar en yüksekte iken ancak CS GO'da hud rengi değiştirme vb. konivhiwa videoları izlediğimde alias kodlarıdnan bahsetti.
İşime yarayacaktı bu kodlar ancak emin değildim her neyse bu kodları uyguladım bu arada kodlar:

alias fpschange "FPSCHANGE_HIGH"
Alias FPSCHANGE_HIGH "FPS_MAX 0; playvol buttons\blip1 0.5; alias fpschange "FPSCHANGE_LOW"
Alias FPSCHANGE_LOW "FPS_MAX 60; playvol buttons\blip2 0.5; alias fpschange "FPSCHANGE_HIGH"
FPSCHANGE_LOW.
Bind "F6" "fpschange"

Ve videonun linki:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu ayarları yaptıktan sonra maça girdim. Botlarla yoldaş rialto ilk başta 3. raunda kadar her şey normal iken bir anda 240 olan FPS'im F6'ya yanlışlıkla (nasıl olduğunu bilmiyorum klavyem Cynosa Chroma yani Razer ve fn+F6 kombinasyonu şarkıyı durdurup devam ettirmenin kısa yoluydu) bastıktan sonra bir ses geldi alarm sesi gibi beep.

Ve ardından FPS'im Max 140 olmaya başladı. Ondan sonra 2 3 maç daha girdim 2'si resmi 1'si botlarla idi her neyse.

Yine aynı artık endişelenmeye başlıyordum çünkü nedenini bilmiyorum ve alias hakkıdna hiçbir şey bilmiyorum. Ardından PC Hz'sine overclock yaptım yani 60Hz'den 76 Hz'e çıkarttım ve sonuç değişmedi. Artık iyice endişelendim ve araştırmaya başladım. Bulduğum tek sonuç ise:

Alias r = "reset" di.

Bu işe yarar diye düşündüm ve girdim CS'ye komutu açtım ve yazdım...
Ancak bir şey değişmedi aksine artık 140 yerine 120 FPS almaya başladım iyice üzüldüm GTX960'a göre normal olabilir ancak son çarem olarak technopat.comdan yardım istemeye geldim lütfen biri yardım etsin artık CS GO oynayamıyorum...

He bir de CS oynarken adam çıkınca aniden FPS düşmesi giriyor bununda nedenini söylerseniz çok sevinirim teşekkürler...

Ahmet ege gergin - frozennt.

@egegerginofficiall._.exe.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı