CS:GO tek tıkla FPS yükseltmek

-yunus-Emre

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar. Çoğumuz FPS yükseltmek için başlangıç seçeneklerine türlü türlü kodlar yazmışızdır. Lakin bu kodların çoğu güncel sistemlerde (eski sistemlerde denemedim) çalışmıyor. (En azından bende)

İlk fotoğrafta gördüğünüz gibi atölye haritasına girdim, fareyi dahi ellemedim, sağa sola dönmedim, FPS 290 civarı ve yazılı olan kodlar şu şekilde. -novid -tickrate 128 +exec rip +mat_disable_fancy_blending 1 +mat_specular 0 -High -threads 8 -freq 144 -nojoy +mat_queue_mode 2 -Refresh 144 +Rate 786432 -no-browser -D3D9ex +cl_forcepreload 1

2.fotoğrafta ise sadece -novid +exec rip -freq 144 -Refresh 144 -language english bu 4 kod yazılı ve yine haritaya girer girmez fareyi dahi ellemedim ve FPS şu şekilde.

Deneyip farkı görmenizde fayda var. Yardımım dokunduysa ne mutlu bana :)
not: Konuyu sanırım yanlış yere açtım, rehber olarak açmak istiyorum çünkü bu bir FPS yükseltme rehberi, rehber olarak açar mısınız sayın moderatörler rica ediyorum.

Harita ismi: Aim botz training.
Sistem özelliklerim: GTX 1650, Ryzen 3 3100, 8x2 XPG D30 3000MHz RAM, Corsair 550+80 PSU, 144 Hz monitör.
NOT: -refresh ve -freq kodlarına monitörünüz kaç hz ise onu yazacaksınız. Örneğin ben 144 hz kullanıyorum ve ikisine de -freq 144 yazdım. 60 hz kullanıyorsanız -freq 60 yazacaksınız.
Threads kodu da aynı şekilde benim işlemcim 8 threadsli, her işlemcide bu sayı değişiyor. Araştırmanız gerekiyor.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    2 MB · Görüntüleme: 189
  • 2.png
    2.png
    1,9 MB · Görüntüleme: 175
Son düzenleme:
Bir konuda görmüştüm tickrate kodu etki ediyordu sanırım. İkinci kodlarda onu göremedim, ondan olabilir mi? tickrate komutu dışındaki kodları yazıp tekrar deneme şansınız varsa diğer konunun doğruluğunu da teyit etmiş oluruz.

Merhabalar arkadaşlar. Çoğumuz FPS yükseltmek için başlangıç seçeneklerine türlü türlü kodlar yazmışızdır. Lakin bu kodların çoğu güncel sistemlerde (eski sistemlerde denemedim) çalışmıyor. (en azından bende)

İlk fotoğrafta gördüğünüz gibi atölye haritasına girdim, fareyi dahi ellemedim, sağa sola dönmedim, FPS 290 civarı ve yazılı olan kodlar şu şekilde. -novid -tickrate 128 +exec rip +mat_disable_fancy_blending 1 +mat_specular 0 -High -threads 8 -freq 144 -nojoy +mat_queue_mode 2 -Refresh 144 +Rate 786432 -no-browser -D3D9ex +cl_forcepreload 1

2.fotoğrafta ise sadece -novid +exec rip -freq 144 -Refresh 144 -language english bu 4 kod yazılı ve yine haritaya girer girmez fareyi dahi ellemedim ve FPS şu şekilde.

Deneyip farkı görmenizde fayda var. Yardımım dokunduysa ne mutlu bana :)
not: Konuyu sanırım yanlış yere açtım, rehber olarak açmak istiyorum çünkü bu bir FPS yükseltme rehberi, rehber olarak açar mısınız sayın moderatörler rica ediyorum.

Harita ismi: Aim botz training.
Sistem özelliklerim: GTX 1650, Ryzen 3 3100, 8x2 XPG D30 3000MHz RAM, Corsair 550+80 PSU, 144 Hz monitör.

Düzgün bir rehber değil. '-tickrate' kodu işlevsiz çünkü CS:GO'nun sunucuları 64 tickrate. '-threads' ayarı her işlemci için değişir ve '-freq' 144 de aynı şekilde. '-launguage' kodu dil için yani FPS için hiçbir katkısı yok. Rehber yapacaksanız araştırıp tam yapın.

Düzgün bir rehber değil. '-tickrate' kodu işlevsiz çünkü CS:GO'nun sunucuları 64 tickrate. '-threads' ayarı her işlemci için değişir ve '-freq' 144 de aynı şekilde. '-launguage' kodu dil için yani FPS için hiçbir katkısı yok. Rehber yapacaksanız araştırıp tam yapın.
Düzelttim teşekkürler.

-language english kodu FPS ye etki etmez, ben sadece oyunu ingilizce kullanmak istediğimden dolayı öyle yazdım.
Hocam bu yukarıdaki kodlar ne işe yarıyor?
Hocam bu kodların açıklamaları hakkında internette birsürü kaynak var rica etsem oradan bakarmısınız? Tek tek yazmam uzun sürecek çünkü. Anlayışın için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı