CS:GO, uygun sensitivity bulmak

Şu bilekten oynamayı falan anlıyamadım ya :D Anlatabilir misiniz hocam?
Ben küçüklüğümde Vice City oynardım. Çok hızlı bir farem vardı. Tabii o zamanki imkanlarım az olduğu için masam küçüktü. Koluma az yer kaldığı için bilekten alıştım. Aslında tamamen bilek değil. AWPer olarak oynadığım için illa koldan oynamam gerekiyor. İşin aslı hocam bu bir alışkanlık meselesi. Fakat gerçekten keşke değiştirebilseydim dediğim bir özelliğimdir. Çünkü uzun vadede gerçekten ağrı yapıyor.

Ben küçüklüğümde Vice City oynardım. Çok hızlı bir farem vardı. Tabii o zamanki imkanlarım az olduğu için masam küçüktü. Koluma az yer kaldığı için bilekten alıştım. Aslında tamamen bilek değil. AWPer olarak oynadığım için illa koldan oynamam gerekiyor. İşin aslı hocam bu bir alışkanlık meselesi. Fakat gerçekten keşke değiştirebilseydim dediğim bir özelliğimdir. Çünkü uzun vadede gerçekten ağrı yapıyor.
Takımınız var mı?

Birinin videosuna göre veya başkalarının ayarlarına göre hiçbir yere varamazsınız. Yapabileceğiniz en iyi şey mouse hareket bölgenizi aşmayacak düzeyde ayarlayıp ayarladığınız sensivity ayarlarına alışmak olacaktır.

Kendimden örnek vermem gerekirse başlarda mouse hareket alanım az olduğu için çok yüksek sensivity ayarlarında oynuyordum, zamanla biraz biraz sensivity ayarını azaltarak düşük sensivity ayarlarına alışmaya çalıştım. Böyle yaparak oynadığım sensivity ayarını 6' dan 2.5-3 seviyelerine çektim. Mouse alanım dar olduğu için daha da küçültemiyorum.

Yani mouse alanına uygun, rahat bir sensivity ayarına ayarla ve ona alışmaya çalış. Belli bir sensivity ayarına ayarladığında şak diye adamları vurmaya başlamazsın, öyle bir şey yok.
Videoda kendi ayarlarından bahsetmiyor zaten (en azından benim attığım videoda). Nasıl bulduğunu anlatıyor.

Ayrıca güzel bir hassasiyeti 5 10 dakikada bulabileceğini sanmıyorum. Günlerce kendiniz test yapıp güzel bir ayar bulabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı