CS:GO ve Frostpunk oynarken 70 derece

MRainb0w

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i3-10105F - 16GB Ram - 1660Ti
RAM
CORSAIR 16GB 3200 MHZ DDR4
Ekran kartı
ASUS TUF GAMING GeForce GTX 1660 Ti EVO OC 6GB GDD
Anakart
ASUS PRIME H510M-D 3200(OC)
İşlemci
Intel Core i3 10105F 3.70GHz
CS:GO yüksek ayarlarda 60 derece, Frostpunk yüksek ayarlarda oynarken 70 derece görüyorum. Fanlarım maksimum %45 hızında çalışıyor. Frostpunk ekran kartını çok zorlayan bir oyun mu? Ve Frostpunk'ta 70 derece alıyorsam GTA V, RDR2 gibi oyunlarda kaç dereceyi görürüm?

Hangisi 70 derece anlamadım fakat ikisi için de 70 derece normal bir derece.
Frostpunk 70 derece. Ben dizüstü kullanımından yeni masaüstü kullanımına geçtiğim için mi bu değerler anormal geliyor bilmiyorum. Yani oyun 70 dereceye gelince direkt kapatma isteği uyanıyor içimde.

Frostpunk 70 derece. Ben dizüstü kullanımından yeni masaüstü kullanımına geçtiğim için mi bu değerler anormal geliyor bilmiyorum. Yani oyun 70 dereceye gelince direkt kapatma isteği uyanıyor içimde.
Hangi parça 70 derece diye sormuştum. Ekran kartı da, işlemci de 70 derece olsa bile gayet normal.

Hocam ben de ROG RX 570 kullanıyorum. Ekran kartı fan ömrünü uzatmak için kendini 70 derecede sabit tutacak şekilde ısındıkça fan hızı artırır. Gayet normal bir durum yani. Kendini 70 dereceye sabitliyor.

Hocam ben de ROG RX 570 kullanıyorum. Ekran kartı fan ömrünü uzatmak için kendini 70 derecede sabit tutacak şekilde ısındıkça fan hızı artırır. Gayet normal bir durum yani. Kendini 70 dereceye sabitliyor.
Hocam bu sıcaklık değerinin ekran kartıma herhangi bir zararı olur mu? Ben ileride dediğim gibi RDR2, GTA V gibi oyunlar oynamak istiyorum ama Frostpunk'ta bile 70 derece gördüğüm için tedirgin olmadım desem yalan olur. Yani bu oyunları indirip oynamaya bile tedirgin oluyorum bu sıcaklık değerlerini görünce.

70 derecede hiçbir şey olmaz korkmana gerek yok çok normal değer. Fan hızını manuel de ayarlayabilirsin ben Afterburner ile yapıyorum o işi mesela. Biraz daha düşürebilirsin. Ama dizüstü emin ol daha çok ısınıyor :) 70 çok normal.

Hocam bu sıcaklık değerinin ekran kartıma herhangi bir zararı olur mu? Ben ileride dediğim gibi RDR2, GTA V gibi oyunlar oynamak istiyorum ama Frostpunk'ta bile 70 derece gördüğüm için tedirgin olmadım desem yalan olur. Yani bu oyunları indirip oynamaya bile tedirgin oluyorum bu sıcaklık değerlerini görünce.
Frostpunk gördüğüm kadarıyla çok fazla görsel içeren bir oyun. 70 derece gayet normal.

Hocam 80 dereceye kadar normal olarak yolu var. Dediğim gibi zaten 70 dereceyi geçtiğinde ekran kartı fan hızı artırımı yaparak kendini yine 70 dereceye çekecek şekilde çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı