Ekran kartı ısınma sorunu

cpln

Decapat
Ekran kartımı tamire vermiştim, hiçbir şeyi yok değişecek dedi. Sistemine bir şey yaptım dedi ekran kartını taktım oyuna giriyorum. Uçak kalkıyor. Eskiden böyle yapmazdı. Girdiğim oyunun sistem gereksinimi ekran kartsız oynamıştım, kaldırıyordu, 10 dk sonra kapanıyordu ama ısı yükselmiyordu. Şimdi 100 dereceye geliyor çekirdekler, neden acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartımı tamire vermiştim, hiçbir şeyi yok değişecek dedi. Sistemine bir şey yaptım dedi ekran kartını taktım oyuna giriyorum. Uçak kalkıyor. Eskiden böyle yapmazdı. Girdiğim oyunun sistem gereksinimi ekran kartsız oynamıştım, kaldırıyordu, 10 dk sonra kapanıyordu ama ısı yükselmiyordu. Şimdi 100 dereceye geliyor çekirdekler, neden acaba?
Sistemine bir şey yaptımdan kastı Overclock yapmış. Büyük ihtimal ekran kartının desteklediğinden fazla overclock yaparak GPU'ya çok yük bindirmiş ve bu da ısınmaya yol açmış. Bilgisayarcıya gidip o Overclock'u düzeltmesini söyle :)

Uçak kalkıyor lafının anlamı ne bir de?

1) Ekran kartsız nasıl oyun oynadınız?
2) Sistemine bir şey yaptımdan kastı Overclock yapmış. Büyük ihtimal ekran kartının desteklediğinden fazla overclock yaparak GPU'ya çok yük bindirmiş ve bu da ısınmaya yol açmış. Bilgisayarcıya gidip o Overclock'u düzeltmesini söyle :)

Uçak kalkıyor lafının anlamı ne bir de?
Gelen fan sesinin yüksek olmasına karşın yapılan bir benzetme diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı