CS:GO yeniden başlamak için ayar tavsiyesi

15.6 inçlik laptop için ayarlarım;

Görüntü oranı - geniş ekran 16:10.
Çözünürlük - 1680X1050.
Görüntü modu - tam ekran.
Evrensel gölge kalitesi - çok düşük.
Model / doku detayı - düşük.
Doku akışı - etkin.
Efekt detayı - düşük.
Shader detayı - otomatik: Çok yüksek.
Oyuncu kontrastını artır - devre dışı.
Çoklu CPU kullanımı - etkin.
Keskinliği yumuşatma modu - 2X MSAA.
FXAA keskinliği yumuşatma - devre dışı.
Doku filtreleme modu - otomatik: Üç doğrusal süzme.
Dikey eşitleme - devre dışı.
Hareket izi - devre dışı.
Üçlü monitör modu - devre dışı.
Uber gölgelendiricileri kullan - otomatik: Etkin.

Fare hassasiyetim - 2.10.
Yakınlaştırma hassasiyetim - 0.45.
RAW girişi - açık.
Fare ivmesi - kapalı.

Ayarlara çok alıştım ve ideal ayarlar diyebilirim. Fareyi biraz çevirmek adama net nişan almama yarıyor.

Valorant için kullandığın ayarları CS:GO için neden kullanmıyorsun ki? Ayar kısmını da çalmamışlar mı yoksa? Her neyse, "taklitler aslını yüceltir".
Dostum, bu ne garip bir yorum 🤣. Valorant’ın ne yazık ki CS ile alakası bile yok, CS ile kıyaslıyorsan orijinal denebilecek bir oyun, ben de biraz nostalji olsun diye CS’yi tekrar oynamaya başladım.

Diğerlerini daha denemedim ama 1280X1024 fena değil, güzeldi. Valorant’a kıyasla daha kolay geldi bana, ama bu tabii elimin ısınık olmasından olabilir.

Kafasına sıktıklarım ölüyor, yakın mesafede spray atıyorum. Genel olarak sıkıntı yok.

Spray demişken, onu da ufaktan unutmuş gibiyim.(CS Spraylerini)
Bende günümü valorant'ta geçiriyorum ayda 1-2 defa faceit csgo giriyorum ve alıştığın ayar en iyisidir eskiden hangi res cross vs. oynuyosan onlarla devam et. Ben valorant'ta 1280x960 cs'de 1024x768 oynuyorum. 1280x960 denedim ve çok kötü oynadım.

Bende günümü valorant'ta geçiriyorum ayda 1-2 defa faceit csgo giriyorum ve alıştığın ayar en iyisidir eskiden hangi res cross vs. oynuyosan onlarla devam et. Ben valorant'ta 1280x960 cs'de 1024x768 oynuyorum. 1280x960 denedim ve çok kötü oynadım.
Ayarlarım duruyordu, ancak Valorant’ta alıştığım üzere cross’u biraz olsun küçülttüm, 1280X1024 oynadım(sanırım bu değerde iyiyim), ancak garip bir şekilde oyunda şeyi hissettim. Valorant’ta da yüksek sens oynamama rağmen sanki, CS:GO’da sensim daha bile yüksek olda olur gibiydi.

Arada bir girer atarım bir iki el.

16:9 olunca field of view genişliyor sağ ve solu daha çok görüyorsunuz, 4:3 olunca zoom yapmış gibi oluyorsunuz ama sağınızı solunuzu göremiyorsunuz fark bu keyfinize göre seçin.

4:3 ile uzağa hs atmak bir tık daha kolay özellikle ufak bir monitör ile görmeye yardımcı oluyor.

Ayrıca fare hassaslığı ayarınız yine değişiyor aspect ratio değişince field of view değiştiği için.

Evet bayağıdır CS:GO girmiyorum, sürüyle sebebi var. Valorant da çok alıştım hatta bir sebebi de bu, Valorant’taki oynayışımın da bozulmaması adına da girmiyorum.

Ancak tekrardan (sadece oynayışını hissetmek için) girmeye karar verdim. 1.6’da 1080p çözünürlük çok kötü oluyordu 800x600 oynuyordum. CS:GO’da 1080p’de çok rahat oynadım, ama yine de tekrar başlarken rifle oynayan birine öneriniz nedir, gerek çözünürlük, gerek diğer ayarların tamamı. Hepsi yani, HUD’dan tut, konsol ayarlarına kadar. Genel bir öneri bekliyorum, keza 1.6 ve GO konsol ayarları da bazı farklılıklar içeriyor, 1.6’yı bile uzun süredir oynamadığım için konsola yazdığım fix ayarları bile unuttum gibi. O yüzden gereken her şeyiyle bir özet lazım bana.

Ayrıca bana kalsa değmez ancak dedim ya denemek için tekrardan, 2 GB bir güncelleme var. Cidden yapalı mıyım? Yanlış anlaşılmasın, CS’ye tekrar şans falan verdiğim yok. Büyük ihtimalle ya dualarla ranked girerim ya da FACEIT şeysini yaparım.
Genelde 1024p 900p ya da 980p oynarlar riflerlar. Sebebi de karakter hitbox'larının daha geniş olması ve daha rahat hs vuruşları yapılabilmesi aynı zamanda shoulder peek atılırken daha rahat görüş açısı sağlamaktır.

Ayarlarım duruyordu, ancak Valorant’ta alıştığım üzere cross’u biraz olsun küçülttüm, 1280X1024 oynadım(sanırım bu değerde iyiyim), ancak garip bir şekilde oyunda şeyi hissettim. Valorant’ta da yüksek sens oynamama rağmen sanki, CS:GO’da sensim daha bile yüksek olda olur gibiydi.

Arada bir girer atarım bir iki el.
Sens çok farklı zaten, valorant'ın sensi daha kötü (Bunu 1, 2 ve 3. sezonlarda Radiant stuck bitirmiş şuandada top 300 sıralamaya girip immortal'la 652. birisi olarak söylüyorum. Bunuda açıklamamım sebebi oyunu biliyorum anlamında.) ve cs'ye göre daha hızlı. Bu yüzden 2 oyundan birisine daha çok ağırlık vermek çok daha mantıklı. Ben şahsen csgo'ya artık zevk alamıyorumda, sanki oyunu oynama amacım kalmamış gibi geliyor.

Geri
Yukarı