Çözüldü CS:GO Yüksek FPS Alınmasına Rağmen Kasması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

V4Can

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar. Sistemimi tam 1 ay önce topladım. CS:GO'da 300 FPS civarı alıyorum ancak bugün bir sıkıntı yaşadım. Bugün hiç yaşamadığım bir olayı yaşadım yani mavi ekran yedim. 1 kez mavi ekran yedim ve 2 kez de bilgisayar CS:GO'yu kapattı kendi kendine. Şimdi ise oyunda 300FPS almama rağmen oyunun ortasında birden 30FPS'e kadar düşüyor sonra 300'e çıkmasına rağmen oyun kasıyor/takılıyor. Oynanılabilir değil. Şöyle ki, 1 saniyeliğine o 300 frame'i görüyorum da sonra birden 0'a düşüyor gibi oluyor.

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

NOT: Mavi ekran hatası: Page fault in nonpaged area.

Çözüm
Sistem özelliklerinizi belirtin.

Oyunu içi sıcaklık ve diğer değerleri MSI Afterburner ile ekran görüntüsü alıp paylaşın.
MSI Afterburner OSD Gösterge Rehberi - Technopat

Bağlantıdaki işlemleri deneyin.
"Page fault in nonpaged area" hatası nasıl çözülür? - Technopat

Minidump dosyalarını paylaşın.
Minidump Dosyalarını Upload Etme

Hocam sistem özelliklerim şu şekilde:
Anakart: Gigabyte AB350M GAMING 3
Ekran kartı: MSI GTX 1050 Ti Gaming X
RAM: HyperX Predator 2x8GB 3000MHz (3000'de çalışıyor)
İşlemci: Ryzen R5 1600
HDD: WD Blue 1TB
SSD: Corsair 120GB (tam modeli aklımda değil maalesef.)

Mavi ekran hatası genelde RAM ile kaynaklanıyor. Ani drop yemenizin sebebi mavi ekran vermemesi halinde HDD olabilir.

Hocam oyun HDD'de değil SSD'de yüklü.
GÜNCELLEME:

Şu anlık problemim ortadan kalkmış gibi gözüküyor ancak kalıcı mı yoksa geçici mi bilmiyorum.

Problemi kaldırmak için şu yolu izledim:

Windows+R tuşuna bastım (çalıştır) ve açılan pencereye "MSConfig" yazdım. Daha sonra hizmetlere girip "Windows olay günlüğü"nün tikini kaldırdım ve restart attım, sorunum şu anlık düzeldi.
Sistem özelliklerinizi belirtin.

Oyunu içi sıcaklık ve diğer değerleri MSI Afterburner ile ekran görüntüsü alıp paylaşın.
MSI Afterburner OSD Gösterge Rehberi - Technopat

Bağlantıdaki işlemleri deneyin.
"Page fault in nonpaged area" hatası nasıl çözülür? - Technopat

Minidump dosyalarını paylaşın.
Minidump Dosyalarını Upload Etme

Hocam sistem özelliklerim şu şekilde:
Anakart: Gigabyte AB350M GAMING 3
Ekran kartı: MSI GTX 1050 Ti Gaming X
RAM: HyperX Predator 2x8GB 3000MHz (3000'de çalışıyor)
İşlemci: Ryzen R5 1600
HDD: WD Blue 1TB
SSD: Corsair 120GB (tam modeli aklımda değil maalesef.)

Mavi ekran hatası genelde RAM ile kaynaklanıyor. Ani drop yemenizin sebebi mavi ekran vermemesi halinde HDD olabilir.

Hocam oyun HDD'de değil SSD'de yüklü.
GÜNCELLEME:

Şu anlık problemim ortadan kalkmış gibi gözüküyor ancak kalıcı mı yoksa geçici mi bilmiyorum.

Problemi kaldırmak için şu yolu izledim:

Windows+R tuşuna bastım (çalıştır) ve açılan pencereye "MSConfig" yazdım. Daha sonra hizmetlere girip "Windows olay günlüğü"nün tikini kaldırdım ve restart attım, sorunum şu anlık düzeldi.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı