CS:GO yüksek FPS'de kasma sorunu

Ylmz0

Hectopat
Daha fazla  
  • i3 4150 CPU 3.50 GHz.
  • 64 Bit işletim sistemi.
  • 8 GB DDR3 RAM.
  • NVIDIA GeForce GT 635 VRAM: 2007 MB paylaşılan bellek: 4063 MB.
  • 500 GB HDD.
  • Windows 10 Pro.
Bu sistem ile yaklaşık 3 yıldır CS:GO'yu akıcı bir şekilde oynuyordum ama son birkaç haftadır 1024X768 en düşük ayarlarda 100 150 FPS'de oyunu akıcı bir şekilde oynamamaya başladım. Oyun arada sırada bazen çok kısa bazen de 0.5 sn civarı takılmalar olmaya başladı. Bu sorunun internetime bağlı olduğunu düşünmüyorum.
Sizce bu sorunun nedeni nedir ve bir çözümü var mı?

Dosya Ekleri

• internet.png
    internet.png
    5,1 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleyen: Moderatör:
100-150 arası olan FPS sahnelere göre 50-70 arasına düşüyorsa son güncellemelerle birçok kişide yaşanan sorun sizde de mevcut, PC artık yetmiyor.

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim. FPS 70 altına indiğini hiç görmedim. Çözünürlüğü 1600X900'e getirdiğimde bile inmiyordu. Ama senin dediğin gibi PC yetmiyor olabilir. Sonuç olarak 5 belki de 6 yıllık bir PC. Zamanında bazı parçalarnı değiştirmiştim ama yine de işe yaramadı herhalde. Sence bu durum birçok kişide yaşandıysa bir güncelleme getirip nu durum düzeltilebilir mi?

Steam den oyunun olduğu klasörü acın csgo dosyasını açıp csgoya sağ tıklayın özellikler deyin oradan uyumluluğu gelip ekran iyilestirmelerinui devre dışı bırak seçeneğini tickleyip deneyin büyük ihtimalle cozulecektir. Sonucu bekliyorum

-Ryzen 7 4800H CPU
-64 bit
-16GB 3200MHz DDR4 Ram
-AMD Radeon RX5500M GPU
-512 ssd
-Windows10 Pro
-FreeSync 144hz
Laptop özellikleri bunlar. Laptobu yeni aldım ekran kartı driverı güncel. CS GO'da fps yüksek ayarlarda 140 orta ayarlarda 180 alıyorum ortalama. Oyuna başladıktan az bir süre sonra oyunda kasma olabiliyor ve 5-10 dakikada bir tekrarlanabiliyor. İşlemci sıcaklığım 83-85 i geçmiyor. Böyle bir sistemde neden böyle oluyor? Kötü sistemlerde düşük fps bile olsa kasmadan oynanabiliyorken neden bu laptopta yüksek fps te kasma yaşanıyor? Can sıkıcı bir durum. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı