CS:GO yüksek FPS'te takılma hissi sorunu

yessir123

Kilopat
Daha fazla  
CS:GO'da 300-250 arası FPS almama rağmen oyunda takılmalar oluyor. Sanki birden oyun 30 FPS'e düşüyor gibi hissediyorum. PUGB ve diğer oyunlarda bir sıkıntı yok sadece CS:GO'da takılmalar oluyor.

• MSI RX 480 8GB
  • i5 7400
  • 16 GB RAM DDR4 2133 MHz
  • 128 GB SSD
  • MSI B250M PRO-VD
  • ACER 21.5 60Hz 5MS
  • 1 TB HDD

CS:GO'da 300-250 arası FPS almama rağmen oyunda takılmalar oluyor. Sanki birden oyun 30 FPS'e düşüyor gibi hissediyorum. PUGB ve diğer oyunlarda bir sıkıntı yok sadece CS:GO'da takılmalar oluyor.

• MSI RX 480 8GB
  • i5 7400
  • 16 GB RAM DDR4 2133 MHz
  • 128 GB SSD
  • MSI B250M PRO-VD
  • ACER 21.5 60Hz 5MS
  • 1 TB HDD
Monitörünüz 60Hz olduğu için size 60 FPS gösterebilir. 144Hz tavsiye ederim.

FPS'yi 200'e kitleyerek deneyin yüksek FPS droplar olmasın. V-SYNC CSGO gibi oyunlarda Lag yapıyor. -freq 60 yapın. Olmaz ise monitör değişmenizi öneririm.

CS-GO oyununda bende aynı problem yaşıyorum. Monitör olarak 144 hz destekli ekrana sahibim. FPS 300-450 arası olsa bile acayip şekilde kasılma hissi yaşatıyor. Bunun sebebi CS-GO oyununda konsola +graph yazınca çıkan değerlerde var yani ms gecikme değerinin yüksek olmasından kaynaklanıyor. Sistem parçalarımın üst düzey olmasına rağmen düşüremedim. Bilgisayara format attıktan sonra ilk 3 gün oyunda sorun olmuyor. Fakat 3 gün sonra nedense aynı sorunu tekrar yaşıyorum. Bende oyunu oynamayı bıraktım.

Monitörünüz 60Hz olduğu için size 60 FPS gösterebilir. 144Hz tavsiye ederim.
Yok hocam dün format attım atmadan önce rahat biçimde oynuyordum şimdiki durumda fps sanki birden 20-30Fps'e düşüyor.Yakın zamanda 144Hz geçiş yapacağım.
Sorun monitörünüzden kaynaklı oyun ayarlarından V-SYNC ayarını açın.
Hocam fps 60'a sabitken yani V-SYNC açıkken de durum aynı şekilde devam ediyor.
FPS'yi 200'e kitleyerek deneyin yüksek FPS droplar olmasın. V-SYNC CSGO gibi oyunlarda Lag yapıyor. -freq 60 yapın. Olmaz ise monitör değişmenizi öneririm.
-freq 60 kodunu başlatma seçeneklerine ekleyip FPS'yi 200'e sabitledim ama maalesef sonuç aynı.Monitör değiştireceğim ama bu sorun niye diğer oyunlarda geçerli değil kafama takılan bu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı