CS:GO yüksek ping

SpeedTest'de Türkiye'deki sunucular üzerinden test yapılır. CS:GO sunucuları ise yurt dışında olduğundan, pinginiz SpeedTest'dekiyle aynı olmaz. O ping değerini sadece topluluktan Türk sunucularına girerek görebilirsin.

Speedtest senin internetin ile interneti sağlayan sunucu arasındaki pingi gösterir. Speedtest sen ile CS:GO sunucuları arasındaki pingi göstermez, aldığın ping çok normal.

Speedtest, sunucu olarak sana en yakın olanı seçiyor.
CS:GO Türkiye sunucusu yok. Avrupa sunucusuna bağlanıyorsun.

İkisinin arasındaki en temel fark bu ve ping değerlerinizin farklılığının en temel sebebi bu.

Bu durumu çözmek için WTFast gibi hizmetler bulunuyor. Sen ülkendeki WTFast sunucusuna bağlanıyorsun, o sunucu da CS:GO sunucusuna bağlanıyor.

CS:GO için konsol komutları ile hangi sunuculara bağlanmak istediğini seçebilirsin. Ping sorununun temelinde ise altyapı yetersizliği ve hat değerleri yatar. Aldığınız ping sürekli böyle ise yapabileceğiniz pek bir şey yok. CS:GO ping azaltma olarak aratma yaptığınızda gördüğünüz yöntemleri deneyerek maksimum 10-20 ping azaltabileceğinizi düşünüyorum.

Speedtest, test için sizi en yakın sunucuya bağladığı için ping düşük çıkarken CS'de veri ülke dışına çıkıp ufak tur atması gerekli.

Genede 90ms yüksek bir değer. 50-60 arası olması gerekli.
90ms'nin yüksek değerle herhangi bir alakası yok gayet normaldir bir sıkıntı olmaz.

Speedtest senin internetin ile interneti sağlayan sunucu arasındaki pingi gösterir. Speedtest sen ile CS:GO sunucuları arasındaki pingi göstermez, aldığın ping çok normal.

90-100 normal mi :D. En kötü 50 pingi olması lazım. Ben 27MS ile oynuyorum. Türk Telekom 50 Mbps VDSL2. iç tesisat leş atıyor.
90MS'nin yüksek değerle herhangi bir alakası yok gayet normaldir bir sıkıntı olmaz.

90MS normal mi :D. Ciddi misiniz siz? Ben mi bilmiyorum biz irandamı yaşıyoruz? En kötü ISS ile 27MS le bağlanıyorum. Türk Telekom 50 Mbps VDSL2. iç tesisat leş.

2020.07.20-18.08.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı