CS GO Yüksek Ping

sapocelo

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. CS GO oynarken pingim çok yüksek. 120-190 arası geziniyor. Bigisayarda virüs taraması yaptım, bir sıkıntı görünmedi. İnternetim bu arada Türk Telekom 35 Mbits fibernet. Bir çözüm var mıdır acaba?

Hocam Speedtest'den en yakın sunucuya hız testi yapın sonra oradaki ping değerini paylaşır mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba kardeşim ev içerisinde internet kablolarını çok uzun tutma ek olarak çok eski bir kabloya sahipsen kablolar yüzünden ping yaşanmaktadır. Ben de eskiden böyle bir sorun vardı kabloları CAT6 yaptım sorun düzeldi. Ping sorunun bilgisayarından yaptığın işlemlerle düzelmez. Ek olarak internet şirketine 3 - 4 ayda bir 5 TL vererek port değişimi istemelisin. Güncel ve sağlıklı portlar arısında daha verimli hız alırsın. Buna ek olarak apartmanında bulunan hat kutusunun içini açıp kendi kablonu bularak kablonda yama olup olmadığını kontrol et. Genelde türk telekom teknisyenleri uğraşmamak için eski kablo ile kutuya takılı olanı kesip birbirine bağlıyor buda veri kaybına sebep oluyor. Şahsem ben bunları teker teker yaptım ve sonuç 50-80 ping arasında değişkenli CS:GO keyfi özellikle akk aştığım için 3mb internet hızı ile oynamaktayım şuanda..

NOT: Fiber internet için sakın ama sakın bakır kablo kullanma fiberi yaşayamazsın. Cat6 dan şaşma.

Kardeşim oyun içinde PİNG sınırlayıcısını düşür (seçenekler>oyun ayarları) 120'ye falan düşür. Tabi bu kesin çözüm değil.
Birde WiFi ile bağlanıyorsan kablo ile bağlan. Kabloyu uzun tutma.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı