CS:GO'da 4 GB RAM ile 8 GB RAM

İşletim sistemi
Windows 8.1

Sabır

Hectopat
Arkadaşlar CS:GO'da donma ve FPS için RAM alınır mı? 4 GB RAM ve 8 GB RAM arasında fark olur mu?

Anakart: Intel H55.
Ekran kartı: GT710 2 GB.
RAM: 4 GB 1333MHz.
İşlemci: Intel Core i5 2.67GHz 4 cores.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlık donmalar için RAM ekleyebilirsiniz ama FPS'ye çok fazla etki etmez. İşlemciyi yükseltebilirseniz yükseltin.

RAM'inizin frekansı çok düşük ve 4 ila 8 GB ram arasında tabii ki bir fark vardır 4-5-6 FPS fark eder, size tavsiyem RAM'in frekansını 2500+(en az) MHz den üstün yapmaya çalışın.

RAM'den ziyade CS:GO işlemciyi seven bir oyun ve anladığım kadarıyla işlemciniz 1. nesil. Bende şu an i7 1. nesil bir işlemci olmasına rağmen son güncellemelerle birlikte 30 FPS görürsem(1024x768, 4:3,Very Low settings) dua ediyorum.

İşlemci değişmesi daha zor olduğundan RAM dedim. İşlemciye yüklendiğini bende biliyorum. O ekran kartı ve anakarta uyumlu işlemci zor olur şimdi. Aslında 4 GB RAM fazlasıyla yeter.

İşlemci değişmesi daha zor olduğundan RAM dedim. İşlemciye yüklendiğini bende biliyorum. O ekran kartı ve anakarta uyumlu işlemci zor olur şimdi. Aslında 4 GB RAM fazlasıyla yeter.
Yanlış anlaşılmayayım size kızmadım😂 Sadece ram alsa bile pek bir işe yaramayacağını anlatmaya çalışıyordum.

Eğer 4+4 GB RAM kombinasyonu şeklinde kullanırsanız Dual Channel olarak çalışacağı için normalden 10-15 FPS daha yüksek alabilirsiniz. Ama 8 GB RAM artık günümüz için yetersiz sayılmaya başladı. 8+8 Veya 8+4 yapmanızı öneririm, eğer bütçeniz yoksa.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı