CS:GO'da biri küfürden dolayı dava edilebilir mi?

zıbab ivjj

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. CS:GO yoldaş maçında maç bitiminde oyun içi sohbet yöntemiyle birbirine edilen küfürler dava edilebilir mi? Yani böyle bir ihtimal var mı? Çünkü bugün arkadaşım aynı şeyi yaptı ve karşıdaki arkadaş dava edeceğim tarzı mesaj attı. Arkadaşım Steam'den profilini gizledi ve karşıdaki şahsı engelledi. Yine de dava gibi bir durum olabilir mi?

Bir stajyer avukat olarak söyleyim ki edemez. Yani daha doğrusu etme hakkı var ama steam kullanıcı, ip bilgilerini vermez. Kaldı ki uzlaştırmaya tabi bir şeydir küfür, yani mahkemeye çıkmaz.
Yani hiçbir savcı gidip de onca cinayet, taciz, yolsuzluk dosyası varken oyundaki küfür için Steam'dan kullanıcı bilgileri talep etmez.

Öncelikle merhaba. CS:GO yoldaş maçında maç bitiminde oyun içi sohbet yöntemiyle birbirine edilen küfürler dava edilebilir mi? Yani böyle bir ihtimal var mı? Çünkü bugün arkadaşım aynı şeyi yaptı ve karşıdaki arkadaş dava edeceğim tarzı mesaj attı. Arkadaşım Steam'den profilini gizledi ve karşıdaki şahsı engelledi. Yine de dava gibi bir durum olabilir mi?
Hocam oyun üzerinden edilen küfürlerin çok sıkıntı çıkaracağını zannetmiyorum, muhtemelen arkadaşınızı korkutmak için söylemiştir karşıdaki kişi. Yine de dikkatli olun.

Karşıdaki kişinin açık kimlik bilgilerine ulaşsanız belki şikayetçi olabilirsiniz. Sosyal medya veya sosyal ortamlarda yapılması bir suçu engellemez. Suç hala suç fakat kimlik bilgilerine ulaşma konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Bir seferinde LoL'deyken kendini bilmezin biri epey küfür etmişti. Ona dava açmak istemiştim kendim adliyede çalışmaktayım zaten fakat sağolsun riot bu durumda kişinin kimlik bilgilerini bulma konusunda bana yardımcı olmamıştı.

Cok takılmayın siber suçlar böyle durumlari umursamiyor bile.

Merak etme o adam da buraya gelip CSGO'da bana küfredenleri nasıl dava ederim diye konu açmıştır büyük ihtimalle. Dava falan olmaz kimse uğraşmaz böyle boş işlerle.

Yeni konular

Geri
Yukarı