CS:GO'da dolandırılmak

Osiiiii

Centipat
Arkadaşlar, adamın biri bir başkasının hesap ve kimlik bilgilerini çalıp kullanarak, benim 200 TL değerindeki skinimi çaldı ve normal olarak her yerden engelledi. Aynı şekilde başkalarını da bu şekilde dolandırmış. Kimliğin asıl sahibini buldum ve konuştum, o da kimliğin kendisine ait olduğunu ve bunu başkalarını dolandırmak için kullandığını o da biliyor. Beni aradı ve konuştuk, savcılığa başvuracağız. Aynı şeyi başkalarına da yapmadan engel olmamız lazım. Bunun için yapacak bir şey bir yolu var mıdır? Takas banı vs. kalkmadan skinimi geri alabilir miyim? Steam desteğe de yazdım ama sonuçsuz olacağından eminim. Sizin bildiğiniz bir şey varsa?

Bunun bir yolu yok mu şikayet vs sonuçta onun yaptığı da büyük bir suç başkasının bilgilerini kullanmanın cezası ağırdır, aynı şeyi benden sonra bir başkasına da yapacak.

Ben hesabımı direkt kaptırmıştım Facebook'ta oldu bu olay. Geçen yıl dolandırıcı başkasının kimlik bilgileriyle dolandırıyordu. eğer Steam profilini biliyorsanız topluluk profili olarak raporlayın hesabı engellerse satamaz eşyalarla beraber takas yasağı gelir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, adamın biri bir başkasının hesap ve kimlik bilgilerini çalıp kullanarak, benim 200 TL değerindeki skinimi çaldı ve normal olarak her yerden engelledi. Aynı şekilde başkalarını da bu şekilde dolandırmış. Kimliğin asıl sahibini buldum ve konuştum, o da kimliğin kendisine ait olduğunu ve bunu başkalarını dolandırmak için kullandığını o da biliyor. Beni aradı ve konuştuk, savcılığa başvuracağız. Aynı şeyi başkalarına da yapmadan engel olmamız lazım. Bunun için yapacak bir şey bir yolu var mıdır? Takas banı vs. kalkmadan skinimi geri alabilir miyim? Steam desteğe de yazdım ama sonuçsuz olacağından eminim. Sizin bildiğiniz bir şey varsa?
Steam bu konuda bir şey yapamıyor maalesef hocam. Takas teklifini kabul etmeden önce kim göndermiş bakmanız lazım, karşılıksız takas tekliflerini de onaylamamanız lazım. Dediğiniz şey API scam gibi duruyor, steam bilgilerinizi tanımadığınız internet sitelerine girmeyin. Zamanında S1mple da dolandırıp milletin bıçağını çalıyormuş, sonradan e-spordan para kazanmaya başlayınca hepsine misliyle geri ödediğini söylüyor. Durum tamamen karşıdakinin vicdanına kalıyor. Sen takası onayladığında iş bitiyor geçmiş olsun tamamen senin sorumluluğunda, steam'in sözleşmelerini onaylıyorsun ya işte oralarda bunlar yazıyor zaten, dolayısıyla hukuki olarak bir yere varabileceğini sanmıyorum. 🤷‍♂️ Çok çok geçmiş olsun daha dikkatli olursunuz, oluruz umarım.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı