CS:GO'da dolandırıldım

CS:GO'da ByNoGame sitesinde bıçağımı satarken garip bir olayla karşılaştım. Alıcı ürünü satın aldı. Site bana alıcının trade linkini iletti. Sonra o trade linkine bıçağımı yolladım. Daha sonrasında da Steam Guard'dan onayladım. Sonrasında siteye girdim ve ürünü teslim ettiğimi onayladım. Sonrasında alıcının ürünü onaylamasını beklerken ByNoGame'den bir SMS geldi. SMS'te takas teklifini geri çektiğim söyleniyordu. Fakat ben öyle bir şey yapmamıştım. Sonra alıcıyla iletişime geçtim ve alıcı ürünü teslim almadığını, takas teklifinin gelir gelmez iptal olduğunu söyledi. Ben de durumu kontrol ettim ve takas linkindeki hesap ile bıçağı teslim alan hesap aynı değildi. Böyle bir şey nasıl olabiliyor? Birkaç kişiyle iletişime geçtim ve Steam API'n çalınmış tarzında şeyler söylediler. Bıçağımı geri alamayacağımı biliyorum ama en azından nasıl olduğunu, böyle bir şeye nasıl bir önlem alabileceğimi öğrenmek istiyorum.

Steam API scam yemişsin geçmiş olsun. API keyine sahip kişiler hesabına erişip takaslarını görebilir ve kopyalayabilir. Satın aldığın kişinin kılığına giren bir dolandırıcıya göndermişsin. Geçmiş olsun tekrardan.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu olayı yaşamışsın.

Evet Steam desteğe SS'lerle beraber kanıt atarsanız yardımcı olurlar diye düşünüyorum.

Dolandırıcılık mevzularına yardımcı olmuyorlar. Sen takası onaylarken Steam sana bu kişiyle arkadaş değilsin, bu takas teklifi şüpheli görünüyor yine de kabul etmek istiyor musun? Gibi sorular soruyor. O konuda sorumluluk kabul etmiyorlar.

Son düzenleme:
Dolandırıcılık mevzularına yardımcı olmuyorlar. Sen takası onaylarken Steam sana bu kişiyle arkadaş değilsin, bu takas teklifi şüpheli görünüyor yine de kabul etmek istiyor musun? Gibi sorular soruyor. O konuda sorumluluk kabul etmiyorlar.

Dolandırıcılık konusunda cezalandırma uyguluyorlar. Yardımcı olmaktan kastı budur.

Geçmiş olsun, şikayet etseniz de pek bir şey çıkacağını sanmıyorum ve gerçekten garip olaymış. Bıçağın üstüne soğuk su içmekten başka yapacak bir şey yok gibi gözüküyor. Muhtemelen de Steam API çalınma olayı, Steam API'nızı temizlemeyi deneyebilirsiniz. YouTube'a yazın, çıkacaktır.

Geçmiş olsun, şikayet etseniz de pek bir şey çıkacağını sanmıyorum ve gerçekten garip olaymış. Bıçağın üstüne soğuk su içmekten başka yapacak bir şey yok gibi gözüküyor. Muhtemelen de Steam API çalınma olayı, Steam API'nızı temizlemeyi deneyebilirsiniz. YouTube'a yazın, çıkacaktır.
Steamde hiçbir şeyim kalmadı zaten. Bu saatten sonra pek işime yaramaz ama yine de çok teşekkürler.

Olay şöyle ki Steam API size gelen takası otomatik olarak reddediyor ve ardından aynı alıcının profil resmi ve isminde bir hesaptan takas gönderiyor. Bunların hepsi otomatik gerçekleştiği için saniyeleri almıyor. Siz de takası alıcının gönderdiğini zannedip onaylıyorsunuz. Geçmiş olsun keşke biraz araştırma yaptıktan sonra ByNoGame'den satsaydınız zaten ByNoGame satım ve alım yaparken size API kontrol edin diyor neden bakmadan devam etmişsiniz onu anlamadım.

Olay şöyle ki Steam API size gelen takası otomatik olarak reddediyor ve ardından aynı alıcının profil resmi ve isminde bir hesaptan takas gönderiyor. Bunların hepsi otomatik gerçekleştiği için saniyeleri almıyor. Siz de takası alıcının gönderdiğini zannedip onaylıyorsunuz. Geçmiş olsun keşke biraz araştırma yaptıktan sonra ByNoGame'den satsaydınız zaten ByNoGame satım ve alım yaparken size API kontrol edin diyor neden bakmadan devam etmişsiniz onu anlamadım.
Hocam ByNoGameden aynı gün içinde deagle da sattım ama böyle bir uyarıyı görmedim. Görsem gerçekten okurdum.

Giriş mi yaptınız yoksa api keyinizi de kopyalayıp yapıştırdınız mı?

Geçmiş olsun.
Teşekkürler, bu olay gerçekleşene kadar api key ne demek bilmiyordum bile.

Steamde hiçbir şeyim kalmadı zaten. Bu saatten sonra pek işime yaramaz ama yine de çok teşekkürler.
Hala olayı atlatabilmiş değilim. Kendimi çok garip hissediyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı