CS:GO'da ekran kartı ne kadar önemli?

CS:GO'yu Ultra'da rahat rahat oynarsınız fakat bu sistemde neden Windows 7 kullandığınızı anlamadım.

Windows 10 kullanıyorum hocam, işteyim bu bilgisayardan yazdım ondan olabilir :)
3000 MHz olan RAM'i ne yaptınız?

Sattım hocam 230 TL'ye.
Darboğaz yaşanmıyorsa işlemci arttırmak ahım şahım bir FPS artışı sağlamayacaktır en önemli etken ekran kartıdır FPS için.

Normal de evet kabul ancak CS için de aynısını söyleyebilir misiniz? İşlemci ağrılıklı bir oyun sonuçta.

Windows 10 kullanıyorum hocam, işteyim bu bilgisayardan yazdım ondan olabilir :)

Sattım hocam 230 TL'ye.

Normal de evet kabul ancak CS için de aynısını söyleyebilir misiniz? İşlemci ağrılıklı bir oyun sonuçta.
Ekran Alıntısı.PNG

Arkadaşlar selam,

Yakın zaman da sistemimi yükseltmeye başladım;
8x1 3000MHz olan RAM'i 8x2 3200MHz'ye yükselttim.
Ryzen 2600'ü Ryzen 3600'e yükselttim (kargoda gelecek)
144 Hz monitörü 240 Hz monitöre yükselttim.
Ekran kartım ise sappıre RX580 8 GB.

CS:GO oynuyorum sadece. 3600 ile +240 FPS alacağımı düşünüyorum ancak ekran kartını yükseltmek çok gerekli mi? Sadece CS:GO için. CS işlemci ağrlıklı bir oyun bildiğiniz gibi.

Şimdiden teşekkürler.

Çok da bir önemi yoktur yani gidip bir tane 105 Ti alabilirsin

Sistemim ile basit eğlence modunda 300FPS görüyordum. 3600'ün ne kadar FPS vereceğini tahmin edin. Ekran kartına dokunmayın.

Çok garip hocam ben sadece FACEIT oynuyorum ve ortalama FPS 170 ile 220 arası çok nadir ortalama 240 oluyor ayarlarım hepsi Low, çok garip. Ortalama FPS dediğim şey 3 4 saat oynadıktan sonra AMD ekran kartı ayarlarına girip ortalama FPS yazan yer.

Çok garip hocam ben sadece FACEIT oynuyorum ve ortalama FPS 170 ile 220 arası çok nadir ortalama 240 oluyor ayarlarım hepsi Low, çok garip. Ortalama FPS dediğim şey 3 4 saat oynadıktan sonra AMD ekran kartı ayarlarına girip ortalama FPS yazan yer.

Sorunuzla alakası yok ama en kısa sürede Windows 10'a geçiniz.

Arkadaşlar selam,

Yakın zaman da sistemimi yükseltmeye başladım;
8x1 3000MHz olan RAM'i 8x2 3200MHz'ye yükselttim.
Ryzen 2600'ü Ryzen 3600'e yükselttim (kargoda gelecek)
144 Hz monitörü 240 Hz monitöre yükselttim.
Ekran kartım ise sappıre RX580 8 GB.

CS:GO oynuyorum sadece. 3600 ile +240 FPS alacağımı düşünüyorum ancak ekran kartını yükseltmek çok gerekli mi? Sadece CS:GO için. CS işlemci ağrlıklı bir oyun bildiğiniz gibi.

Şimdiden teşekkürler.

CS:GO işlemciye önem veriyor. İşlemcin sağlamsa rahat çıkarsın 240 FPS'lere.

Hocam yükseltmenize gerek yok idi zaten o sistem ile rahat +240 FPS alırsınız sadece monitör yükseltseniz yetebilirdi.
Çok da bir önemi yoktur yani gidip bir tane 105 Ti alabilirsin.

RX 580 GTX 1050 Ti'dan çok daha iyi.

@Prizmann @Ed1tH @gelengecenbudunya @TÇB Bu görselden anlayabilirsiniz hocam belki...
CS:GO, LOL, Dota 2, Valorant gibi küçük haritalarda dönen rekabetçi oyunlar işlemci bazlıdır. Attığınız görsellere gelecek olursak, 1440p yani ekran kartına birazcık daha önem vermesi normaldir.. Ben CS:GO'yu 2K High üzerinde profesyonel şekilde oynayan görmedim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı