CS:GO'da grafikleri düşürünce kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

OveRage

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GPU: RX 6600
CPU: AMD Ryzen R5 5500
RAM: 16 GB 3200Hz
Ayarları yükseltince kasmıyor fakat FPS düşüyor, düşürdüğümde ise kasıyor ama FPS artış yaşıyor. (Düşürünce oynanmayacak derecede kasma oluyor ve maçlara girerken zorluk yaşıyorum.)

Sistem özellikleri;

AMD Radeon R7 250 2 GB.
4 GB RAM.
Windows 10 64 Bit.
i3-3220 3.30GHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Grafikleri düşürdüğünde GPU kullanımın düşüyor bu da işlemciye daha çok yük binmesine yol açıyor. Zaten sistemin oyunu kaliteli şekilde oynamak için yeterli değilken daha kötü sonuçlar almana yol açıyor.

Grafikleri düşürdüğünde GPU kullanımın düşüyor bu da işlemciye daha çok yük binmesine yol açıyor. Zaten sistemin oyunu kaliteli şekilde oynamak için yeterli değilken daha kötü sonuçlar almana yol açıyor.

GTA 5'te rahat 40FPS Online oynayabiliyordum 1920*1080 çözürlürlükte. Tabi düşük ayarlardı.
CS:GO'da bugün başladı bu olay.

@OveRage Grafikleri düşürmek her koşulda en iyi performansı verecektir diye bir durum söz konusu değil. Daha önce de söylediğim üzere CS:GO zaten işlemci ağırlıklı bir oyun. Bu sistemle grafikleri düşürdüğünde işlemcine daha da yük bindiriyorsun. Muhtemelen işlemci kullanımın %100'e çıkıyor, bu da anlık takılmalar ya da FPS kayıpları yaşatıyor.

AfterBurner ve RivaStatistics yardımıyla anlık kullanımları takip et, daha net bir sonuç elde edeceksin.

@OveRage grafikleri düşürmek her koşulda en iyi performansı verecektir diye bir durum söz konusu değil. Daha önce de söylediğim üzere CS:GO zaten işlemci ağırlıklı bir oyun. Bu sistemle grafikleri düşürdüğünde işlemcine daha da yük bindiriyorsun. Muhtemelen işlemci kullanımın %100'e çıkıyor bu da anlık takılmalar ya da FPS kayıpları yaşatıyor.

Afterburner ve rivastatistics yardımıyla anlık kullanımları takip et, daha net bir sonuç elde edeceksin.

Tamam, bakacağım. Baktığımda sonuçları söylerim.

Geri
Yukarı