CS:GO'da kasa satmak mantıklı mı?

Kasalar ciddi düşüşte. Revulation kasası 70 lere dayanmışken dün 43 TL'ye sattım. Satmanız karınıza olabilir. YTD :D
Kasaların düşüş sebebi major ve major stickerları. İnsanlar onlara yatırım yapıyor. Satmanız ciddi zararınıza olur diye düşünüyorum çünkü major bitince fiyatların artma ihtimali çok yüksek. Eski seviyesine çıkmasa bile atıyorum Revolution eskiden 70 ise bu sefer 60 civarına yükselecektir. Panic seller yani fiyatlar düşmeye başladığı an zarar edeceğini düşünüp direkt satanlardan olmayın. Asıl zarar o zaman oluyor çünkü.

Tabii ki bunlar %100 olacak diye bir şey yok yatırım tavsiyesi vermiyorum sadece biraz araştırma sonucu kendi tahminlerim. Gönlünden ne geliyorsa onu yap.

Hocan oyundaki seviyenizi üzerine gelin eğer skin ya da çıkartma dropu düşürme hakkınız var ise üzerinde "-bir sonraki seviye atlamasinda eşya düşürür" gibi bir şey yazar.

Onu cidden bilmiyordum hocam bakacağım teşekkürler.
cs.png

Hocam tam olarak nerede yazacak?

Dostum operasyon bittikten sonra 5x yapıyor diye söyleyeni ilk defa duydum. Yaban ateşi ve Parçalanmış ağ operasyonlarını almıştım ama kasaları operasyon bittikten yıllar sonra bile cüzzi miktara satılmıştı. Firar operasyonu kasasının şu an 135 lira olmasının sebebi droplarının çok az olması. Eski kasaların düşme dropları çok az olduğu için çok değerliler. Arkadaş CS2 çıkacağı için kasaların değerleneceğini ve elde tutup sonradan satacağını söylemiş. Bu plan uzun vadede iş yapar 4-5 yıl sonra belki şu an olduğu fiyattan 10 katına satabilir ama o zaman kadar ne olur ne biter kimse bilmez. Benim demek istediğim şu; CS2 çıktığında kasa ve itemlerin fiyatları artmayacak aksine düşecek çünkü yeni oyuncularla birlikte daha fazla drop ve daha fazla kasa açılımı olacak bu yüzden de piyasa da daha fazla item bulunmuş olacak. Çok fazla satıcı olduğu için de otomatik olarak fiyatlar düşecek.
Ertesi gün 5x yapıyor diyen olmadı zaten fiyat listelerini de bırakayım şöyle:

Girdap Operasyonu Kasası
girdap.png

Parçalanmış Ağ Operasyonu Kasası
yaban.png

Yaban Ateşi Operasyonu Kasası
ilk.png

Kasa yatırımcılığının ana mantığı en ucuz fiyattan kasaları çekip elinde tutmaktır zaten bu olay kapsüllerde de geçerlidir. Operasyondan diğer operasyona kasa fiyatların kısa sürede artış sebebi hem diğerlerine göre nazaran az stoklanması ve kasanın içindeki skinlere bağlı olabilir 4-5 yıl diye bir kural yok Girdap'ta da görüldüğü üzere ki Parçalanmış Ağ'da çıktığı yılın yazında gayet güzel artış yapmış.

Bu konuda kasaları saklayın diyen kişilerin demek istediği de şu: Şuan Major olduğundan ve panik satış yapan kişilerden dolayı fiyat çok düştü indirim döneminde daha da düşücek. Şuan kasalar dip fiyattan toplanıp CS2 çıktığında yeni gelen oyuncu gelişiyle kasa açlıışı dediğin gibi artıcak ama bu fiyatların düşüşüne değil kasa stoğu azaldığı için fiyatlar yükselicek. Drop konusu Yılan ve Yılan Isırığı gibi şuan havuzda olan kasaların CS2 geldiğinde kalkma ihtimali var bu da kasanın fiyatını zamanla yükseltir. Garanti oynamak isteyen Prizma kasalarına yönelebilir çünkü bu kasalarda drop düşmeyeceği için stok durumu zamanla azalıcak. Umarım en iyi şekilde anlatabilmişimdir.

Onu cidden bilmiyordum hocam bakacağım teşekkürler.
Eki Görüntüle 1776069
Hocam tam olarak nerede yazacak?

Hocan sizin bu hafta skin dusurme hakkınız bitmiş. Normalde "-Haftalık TP bonusu desteği mevcut" yazısının üstünde yazar. Çarşamba gününden önce daha skin düşüremezsiniz.

Kasa bilgisi nasıl bakılıyor hocam skini level atlayınca düşürdüm dündü sanırsam.
Hocan sizin bu hafta skin dusurme hakkınız bitmiş. Normalde "-Haftalık TP bonusu desteği mevcut" yazısının üstünde yazar. Çarşamba gününden önce daha skin düşüremezsiniz.

Paris major sticker ve kapsülleri çıktığı için şu an pazarda genel bir düşüş var, şu an satma değil alma zamanı! Çünkü cs2 çıkınca her şey artcak ama ney ne kadar artcak orasını bilemeyiz. (ytd)

Yeni konular

Geri
Yukarı