CS:GO'da nasıl yüksek FPS alınır?

İşletim sistemi
Windows 11

Burak1881

Hectopat
Arkadaşlar bu ara internette dikkatimi çekmeye başladı. İnsanlar CS:GO'da çok normal sistemlerle hatta çoğu yeni nesil oyun için yeterli olmayan sistemlerle CS'yi acayip uçuk FPS değerleri ile oynuyor. Oyun içi aynı grafik ayarlarını yapıyorum( oyun içi çözünürlükte dahil) bir türlü bu FPS'lere yaklaşamıyorum bile bende Max 20 FPS fark ediyor. Var mıdır bunun bir taktiği? Beni bir aydınlatırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bu ara internette dikkatimi çekmeye başladı. İnsanlar CS:GO'da çok normal sistemlerle hatta çoğu yeni nesil oyun için yeterli olmayan sistemlerle CS'yi acayip uçuk FPS değerleri ile oynuyor. Oyun içi aynı grafik ayarlarını yapıyorum( oyun içi çözünürlükte dahil) bir türlü bu FPS'lere yaklaşamıyorum bile bende Max 20 FPS fark ediyor. Var mıdır bunun bir taktiği? Beni bir aydınlatırsanız sevinirim.

Sistemin nedir?

Sistemine Tweak, debloat yapabilirsin.

CS:GO tek çekirdek gücüne çok önem veren bir oyun, mesele darboğaz olup olmaması değil yani.

12600 masaüstü işlemciyle ve RTX 3050 gibi bir kartla rahatlıkla 400-700 arası FPS görmek mümkün.

CS:GO tek çekirdek gücüne çok önem veren bir oyun, mesele darboğaz olup olmaması değil yani.

12600 masaüstü işlemciyle ve RTX 3050 gibi bir kartla rahatlıkla 400-700 arası FPS görmek mümkün.

Hocam bende i5 12500h laptop var ve 180-220 oynuyorum, Dust 2 tünelde falan 280-300. bir de bende grafik düşürünce falanda kullanımlar düşüyor hiç FPS oynamıyor yerinden. Çoklu CPU vs de açık. Acaba laptop olduğu için mi diyeceğim ama benim laptopun başka bir versiyonu tek farkı ekran kartı adam her şey en yüksekte 400-500 aldığını söyledi. Nekadar doğru bilemiyorum.

Son düzenleme:
Hocam bende 12500h laptop var ve 180-220 oynuyorum, Dust 2 tünelde falan 280-300. bir de bende grafik düşürünce falanda kullanımlar düşüyor hiç FPS oynamıyor yerinden. Çoklu CPU vs de açık. Acaba laptop olduğu için mi diyeceğim ama benim laptopun başka bir versiyonu tek farkı ekran kartı adam her şey en yüksekte 400-500 aldığını söyledi. Nekadar doğru bilemiyorum.
RAM çift kanal mı sizde? CS:GO da 400-500 civarı FPS için iyi bir işlemci gerekiyor.

Geri
Yukarı