CS:GO'da Ses kasamıyorum

322269

Hectopat
Merhaba arkadaşlarımla CS:GO, Valorant gibi oyunlar oynarken ses kasamıyorum çünkü sağ kulaklığı takmıyorum. Takmamamın sebebi ise kendimi duyamamam ve bağırıp milleti rahatsız etmem. Binalar yan yana dışarıdan sesim duyuluyor iki kulağımıda kapatınca. Salona falan da ses gidiyor. Bende adamları duyamadığım için vuramıyorum. Ne yapmalıyım?

Kulaklığı düzgünce takip ses seviyeni ayarlamalısın. Eğer çok yüksek sesle konuşmazsan bağırmamış olursun. :)

Öyle oyun oynanmaz. Ses kasmak istiyorsanız iki taraftan da ses almalısınız. Sesinizi kontrol etmeyi öğrenmelisiniz.

Merhaba arkadaşlarımla CS:GO, Valorant gibi oyunlar oynarken ses kasamıyorum çünkü sağ kulaklığı takmıyorum. Takmamamın sebebi ise kendimi duyamamam ve bağırıp milleti rahatsız etmem. Binalar yan yana dışarıdan sesim duyuluyor iki kulağımıda kapatınca. Salona falan da ses gidiyor. Bende adamları duyamadığım için vuramıyorum. Ne yapmalıyım?

Bende bir aralar öyleydim sakinliğini korursan problem olmaz.

Bu kulaklıkta dışarıdan gelen sesleri mikrofondan sana ileten ve bunu yaparken discord'dan veya oyun içinden konuştugun kisilere iletmeyen, sadece senin sesini iletmeye devam eden bir özellik var.

Mikrofon ayarlarında dinle seçeneği var kendi sesini duyabilirsin oradan bu şekilde ses seviyeni de kontrol edebilirsin.

Tek kulaklık kullanacaksan eğer şöyle bir şey önerebilirim.
Oyunu oynarken, yürürken falan fareyi sağa sola çevirerek sesin o kulaklığa gelmesini sağlayabilirsin.
Yani fareyi sağa çevirirsin ses otomatik olarak sol kulaklığa gelir.
Çok fazla verim alamazsın ama en azından biraz daha zor durumlarda, teke tek kaldığında bir nebze faydası olur diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı