CS:GO'da ses kesiliyor

Deniz Eymen Yaz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben CS:GO'da FACEIT oynuyorum. Daha demin oynadığımız maçta sürekli oyunda ses kesiliyor, ve geride gelmiyordu. Oyundan çıkıp girince ses geliyor. Ancak oynadığım oyunda, sürekli oyundan çıkıp girince bir daha kesiliyor ses ve gelmiyor. Yine oyundan çıkıp giriyorum ses geliyor. Ancak bir zamanda kesiliyor ve ne takım arkadaşlarının sesi, ne de oyundaki sesler duyulabiliyor. Ben konuştuğumda onlara ses geliyor. Bu arada sırada yaşadığım sorundu. Takıma mola aldırıyordum çıkıp giriyordum. Ancak 1 mola hakkımız olduğu için oyundan çıkıp girince takım 2 veya 3 round botla beraber oynamak zorunda kalıyor. Bu konuda yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı oyunlarda ses çıkış aygıtı değişince çık-gir yapmak gerekiyor. Ses aygıtının kablolarını kontrol et. Belki sorun temassızlıktır.

Sorunun nedenini buldum. Dizüstü bilgisayarı kullanıyorum ve kulaklığın takılı olduğu kabloyu çıkarıp taktığım zaman oyundaki sesler gidiyormuş. Gerçi çıkartmamıştım ama demek ki oyun oynarken hafif kablosuna elim değmiş o yüzden çıkmış diye saymış. Şimdi nedenini buldum da. Peki sizce bu durum nasıl düzelir?

Sorunun nedenini buldum. Dizüstü bilgisayarı kullanıyorum ve kulaklığın takılı olduğu kabloyu çıkarıp taktığım zaman oyundaki sesler gidiyormuş. Gerçi çıkartmamıştım ama demek ki oyun oynarken hafif kablosuna elim değmiş o yüzden çıkmış diye saymış. Şimdi nedenini buldum da. Peki sizce bu durum nasıl düzelir?

Düzelmez diye biliyorum hocam kabloyu çıkarıp takmassanız birşey olmaz bana da oluyordu eskiden o durum.

Oyun ayarlarına girip ses ayarlarına girip "Ses çıkışı yapılandırması"ndan başka bir seçeneği seçin. Sonra şuan kullandığınız seçeneği seçin. Ben böyle düzeltiyordum.

Bu laptop USB ve jak girişleri benim de lanetim. Ben sorunu uzun USB kablolu bir kulaklık alarak çözmüştüm. Hatta erkek-dişi USB kablosu ile uzatma yapıp diğer kablolar ile temasını engelledim. Sistemde sırf kablolarla uğraşmamak için de SoundSwitch isimli programı kullanıyorum. Ses cihazları arasında tek tuşla geçiş sağlıyorum.

Kablosuna değmemeye çalışın. Değmemenize rağmen yine de oynuyorsa jack girişinin orasını bantlayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı