CS:GO'da Skin Yapmak ve Para Kazanmak

Kadir999

Kilopat
Daha fazla  
CS:GO'da skin yapıp para kazanmak istiyorum. Bu işlerden anlayan, bilgili arkadaşlar var mı? Eğer varsa beni aydınlatabilir misiniz?

Konu hakkında bilgi verebilecek kimse yok mu?
Bilgisi olan arkadaşlar davetlidir.

Son düzenleme:
Skin yapıp para kazanmak derken? Skin yapabilirsiniz. Bunu Steam CS:GO Atölyesine ekleyip oy toplamanız gerekecek. Eğer çok beğenilirse CS:GO'da yeni gelecek olan kasaya eklenebilir. Fakat para kazanılmaz ama yaptığınız skin beğenilip, oyuna eklenirse o skini size de veriyorlar. Bunu satıp alabilirsiniz.

Dostum skin yapmak derken tam olarak ne kastediyorsun açık olur musun biraz daha. Bu konu hakkında bilgim var. Steam üzerinden uzun süredir Trader'lık yapmaktayım. Sorunu biraz daha açık söylersen yardımcı olabilirim.

Skin yapıp para kazanmak derken? Skin yapabilirsiniz. Bunu Steam CS:GO Atölyesine ekleyip oy toplamanız gerekecek. Eğer çok beğenilirse CS:GO'da yeni gelecek olan kasaya eklenebilir. Fakat para kazanılmaz ama yaptığınız skin beğenilip, oyuna eklenirse o skini size de veriyorlar. Bunu satıp alabilirsiniz.
Kardeşim yanlış bir bilgin olmasın. Çünkü öyle olduğunu duymadım.
Dostum skin yapmak derken tam olarak ne kastediyorsun açık olur musun biraz daha. Bu konu hakkında bilgim var. Steam üzerinden uzun süredir Trader'lık yapmaktayım. Sorunu biraz daha açık söylersen yardımcı olabilirim.
Kardeşim konuya ilgin için teşekkür ederim. Skini yapıp Valve'ye gönderdikten sonra belirli bir oyuncu onayını aldıktan sonra yaptığım skin yeni kutulara giriyor ve bende bu skinlerin her satışından para kazanıyorum. Bilgim böyle. Satışın %60'ı bana %40'ını Valveye. Senin bu konu hakkında bir bilgin var mı?

Kardeşim yanlış bir bilgin olmasın. Çünkü öyle olduğunu duymadım.

Kardeşim konuya ilgin için teşekkür ederim. Skini yapıp Valve'ye gönderdikten sonra belirli bir oyuncu onayını aldıktan sonra yaptığım skin yeni kutulara giriyor ve bende bu skinlerin her satışından para kazanıyorum. Bilgim böyle. Satışın %60'ı bana %40'ını Valveye. Senin bu konu hakkında bir bilgin var mı?
Skin alındığında size de para geliyor mu bilmiyorum ama yaptığınız skini size de ücretsiz olarak veriyorlar.

CS:GO'da skin yapıp para kazanmak istiyorum. Bu işlerden anlayan, bilgili arkadaşlar var mı? Eğer varsa beni aydınlatabilir misiniz?

Konu hakkında bilgi verebilecek kimse yok mu?
Bilgisi olan arkadaşlar davetlidir.
Bizzat skin yapan ve kabul edilmiş arkadaşlarım var. Onlardan öğrendiğim kadarını size anlatayım.

S1) Çok like alırsam kabul edilir miyim?

Skin yapıp paylaştığınız zaman skinin çok beğenilmesi pek bir fark yaratmıyor. Önemli olan developerların beğenmesi. Fazla like alırsanız yaptığınız skinler developerlar tarafından daha erken inceleniyor.

S2) Kabul edilirsem ne elde edeceğim?

Diyelim ki kabul edildiniz. Size 1 ay içinde şu tarz takas edilemeyen/kasaları açamayan hatıra anahtar veriliyor.

1661739028085.png

Yukarıda arkadaşların bahsettiği gibi skin verilmiyor.

Para kazanma konusuna gelirsek, sadece anahtar satışlarından komisyon alıyorsunuz.
Markette satılan skinlerden veya satılan kasalardan herhangi bir gelir elde edemiyorsunuz.

S3) Kırmızı kalitede skin kabul edilirse daha fazla para kazanabilir miyim?

Hayır. Sadece anahtar satışlarından komisyon alıyorsunuz. mavi kalitede skin yapan ile kırmızı kalitede skin yapan birisi aynı parayı kazanıyor.

S4) Ne kadar para kazanacağım?

Şimdi herkesin merak ettiği konuya değinelim :D

Yılda kazanacağınız para kasanın güzelliğine ve ne kadar açıldığına bağlıdır.

İnternette, yılda 40.000 dolar kazancınızın olacağı gibi bir veri vardır.
40.000 dolar Valve'ın 2014 yılında kabul edilmiş skin yapımcılarına ödediği miktardır.
Günümüzde bunun çok daha fazlasını kazanabilirsiniz :D

S5) Hep iyi şeylerden bahsettin. Hiç kötü bir yanı yok mu?

Tabii ki var. 1 skin yapıp kabul edilmek neredeyse imkansızdır.

500-600 tane skin yapıp hiç kabul edilmemiş workshopperlar var.

250K üzeri yayınlanmış skin var fakat kasa başına en fazla 17 kişi kabul ediliyor ve yılda en fazla 4 kasa geliyor.
(2-3 farklı skini aynı anda kabul edilenler de var.)

En önemlisi, çok profesyonel insanlar hatta tasarım studyoları var. Bu sebepten ötürü rekabet çok fazla.

(2018'de yayınladığınız bir skinin 2025'te bile kabul edilme imkanı vardır. Asla umudunuzu yitirmeyin.)

S6) Skin yapmaya nasıl başlamalıyım?

Öncelikle Türkçe kaynaklara bakmayı bırakın. Çünkü doğru anlatan tek bir video bile yoktur.

Günümüzde Photoshop veya GIMP ile skin yapıp kabul edilmek neredeyse imkansızdır.

Skin yapmak için Substance Painter, 3D Coat gibi programları öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Onları öğrendiğiniz zaman high poly modeling ve baking tekniklerini öğrenin.

Marmoset ile baking ve thumbnail hazırlamayı, Blender, ZBrush, 3D Max vs. programlarla high poly modellemeyi öğrenin. Hepsini YouTube'dan ücretsiz öğrenebilirsiniz.

High poly ile skinlere gerçekçilik ve 3D efekleri verebilirsiniz.

S7) Bahsettiğin teknikleri veya programları öğrenmek için önerdiğin kaynak var mı?

Stylized boyama tekniği için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Normal, height map ve giriş seviyesinde baking için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CS:GO'ya özel detaylı anlatımlı PDF: The Definitive Guide on the Weapon Finish

CS:GO workshop materyalleri: CS:GO Workshop

Okuduğunuz için teşekkür ederim. :D

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı