CS:GO'da takas yaptığım bıçağım kayboldu

Bu Web API kaydını iptal et dersek ne oluyor söyleyebilir misiniz?

Mevcut oluşmuş bir API anahtarınız varsa iptal oluyor. Bazı takas-skin sitelerinde işlemleri otomatikleştirmek adına API anahtarınız istenebiliyor, tabii güvenilir olanlardan bahsediyorum. Yoksa büyük takas-skin sitelerini kopyalayan/taklit eden dolandırma amaçlı siteler de kötü amaçlı olarak kullanılabiliyor bu konudaki gibi. Bu gibi sitelerle işiniz yoksa o kısmın boş kalması daha iyi olur, hesabınızın da herhangi bir işlevini etkilemez.

Son düzenleme:
Mevcut oluşmuş bir API anahtarınız varsa iptal oluyor. Bazı takas-skin sitelerinde işlemleri otomatikleştirmek adına API anahtarınız istenebiliyor, tabii güvenilir olanlardan bahsediyorum. Yoksa büyük takas-skin sitelerini kopyalayan/taklit eden dolandırma amaçlı siteler de kötü amaçlı olarak kullanılabiliyor bu konudaki gibi. Bu gibi sitelerle işiniz yoksa o kısmın boş kalması daha iyi olur, hesabınızın da herhangi bir işlevini etkilemez.
Bu Api anahtarı kısmında steam hesabına girerken yazdığımız kullanıcı adı yazıyor, silersem etkilenir mi ? Bu Api anahtarını değiştirsem Steam'e bağlanırken kullandığım kullanıcı adını da değiştirmiş olur muyum ?

Bu Api anahtarı kısmında steam hesabına girerken yazdığımız kullanıcı adı yazıyor, silersem etkilenir mi? Bu Api anahtarını değiştirsem Steam'e bağlanırken kullandığım kullanıcı adını da değiştirmiş olur muyum?

Hayır, giriş yaparken kullandığınız kullanıcı adına bir şey olmaz ki zaten giriş yaparken kullanılan kullanıcı adını değiştirmenin bir yolu yok.

Arkadaşımla birbirimize trade atıyorduk. O bana bir takas isteği gönderdi ben de onun isteğine karşı istek gönderip bıçağımı koydum. Fakat sonrasında item benden gitti ve arkadaşımda takas kabul edilmemiş görünürken bende takas kabul edildi görünüyor. Benim bıçağım ne onda ne de bende var. Bunu daha önce yaşayan oldu mu? Nasıl çözerim?
Ben anlatayım olayı

Kardeşim bıçağın gittiği hesaba bakın. Bu dolandırıcılık numarası API key'ini çaldırmakla mümkün oluyor. Dolandırıcılar bot kullanarak arkadaşının hesabının isminin ve profil fotoğrafının aynısını kendi hesaplarına yapıyor. Daha sonra bu API key ile senin adına takas işlemi oluşturabiliyor veya iptal edebiliyor. Sen arkadaşına takası attığın anda o takası iptal edip yeni takası kendi hesabına yönlendiriyor. Fakat senin adına takas işlemlerini onaylayamaz. Eğer onaylamadan dikkat etseydin o hesabın arkadaşının değil, kimlik hırsızının olduğunu görürdün. API key'i de o rastgele 3 kuruş kazanayım ve bedava kasa açayım diye girdiğin sitelerde çaldırıyorsun. Lütfen dikkatli olalım.
Ben anlatayım olayı

Kanka şu sıralar envanter yönetiminde takasta bir sorun var muhteşemelen ondan kaynaklanıyor. Steam'e yaz. Takas geçmişini incele dediğin gibiyse çözülür.

Herhangi bir sahte skin, takas sitesi vs. gibi bir siteye hesabınız ile giriş yapmış olabilir misiniz? Girdiyseniz API anahtarı oluşturulup bu şekilde dolandırılmış olabilirsiniz. Aşağıda verdiğim bağlantıya girin, mevcut bir API anahtarı varsa iptal edin. Ek olarak şifrenizi de değiştirin.

Giden bıçak için de maalesef yapacak bir şey yok. En fazla bundan sonrası için dikkat edersiniz.

Aktif olarak görünen oturumları.

Ben anlatayım olayı.

Kardeşim bıçağın gittiği hesaba bakın. Bu dolandırıcılık numarası API Key'ini çaldırmakla mümkün oluyor. Dolandırıcılar bot kullanarak arkadaşının hesabının isminin ve profil fotoğrafının aynısını kendi hesaplarına yapıyor. Daha sonra bu API key ile senin adına takas işlemi oluşturabiliyor veya iptal edebiliyor. Sen arkadaşına takası attığın anda o takası iptal edip yeni takası kendi hesabına yönlendiriyor. Fakat senin adına takas işlemlerini onaylayamaz. Eğer onaylamadan dikkat etseydin o hesabın arkadaşının değil, kimlik hırsızının olduğunu görürdün. API Key'i de o rastgele 3 kuruş kazanayım ve bedava kasa açayım diye girdiğin sitelerde çaldırıyorsun. Lütfen dikkatli olalım.

API keyi bıçak için bana trade isteyen bir arkadaşın attığı linkten kaptırmışım. Bende sadece Discord aktifti linke tıkladığımda itemlerini görmek için oturum açmıştım. Orada kalmış.

Geri
Yukarı