CS-GO'daki rank sistemi

Red Kit

Hectopat
CS-GO'da rank değerleri nedir? MMR puanları kaçtır? Maç kazanmak veya kaybetmek rank durumunu ne kadar etkiler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Reis şöyle söyleyeyim; biz bu oyunu 4 yıldır tatiller falan oynuyoruz yani sürekli değil. Bu yüzden de hızlı atlayamıyorsun. Arkadaşımın 103 galibiyeti var 25 35 vuruyor ama hala Silver 3.

CS:GO'daki rank sistemi gelişmiştir. Rank belirlenirken diğer oyunlardaki gibi basit değerlere bakmak yerine birçok değere bakılarak rank belirlenir. Birçok parametre olduğu için bunu söylemek zor fakat kazanıp kaybetmek önemli bir parametre.

Maçtaki durumun rankını çok etkiler. Mesela çok kötü oynasan ve kazansan bile rank atlaman zor olacaktır. Edo çok önemli bir unsurdur. Yani o elin oyuncusu olmak. 20-30 arası vurup 3 4 edo alsan birkaç maça rank atlayabilrsin. Ama mesela DMG ve kartal rütbelerinde bu maç sayısı tam bilinmemekle beraber tahmini 10 11 maça rank yükselebilrsin.Silver Gold gibi rütbelerde 5 6 7 gibi win serilerinde iyi oynayışta rank atlanabilir

Hızlı atlayamıyorsun diye bir şey yok. 40-45 win LEM, 63 win Supreme oldum. Şu an 74 veya 75 win olması lazım arada 1-2 tie bir de 1 lose var. Bilek varsa atlıyorsun. Streak lazım. EDO ve sıralama önemli. İstersen 20 win al arka arkaya sonuncu olduktan sonra zar zor atlarsın.

CS:GO’daki rank sistemini Valve tam olarak aciklamadigi icin bilemiyoruz. Yani ne zaman rank atlayip dusecegin senin bilgin dahilinde olmuyor hicbir zaman. Internette one surulmus bilgiler mevcut, bunlardan biri de elo yani mmr yerine glicko rank sistemi kullanildigi.

CS:GO hayatımda gördüğüm en kanser edici oyunlardan biri. Eskiden rankı önemseyerek ciddi ciddi kendimi kasarak oynuyordum 1.500 saatim falan vardı ve 400 küsür winim vardı. Yeni PC alınca bıraktım oynamayı, arada arkadaşlarla eğlenmek için giriyorum. Cidden rankı düşünerek oynamak daha çok insanin sinirini bozuyor rankı salla, arkadaşlarınla eğlenmeye çalış.

Hızlı atlayamıyorsun diye bir şey yok. 40-45 win LEM, 63 win Supreme oldum. Şu an 74 veya 75 win olması lazım arada 1-2 tie bir de 1 lose var. Bilek varsa atlıyorsun. Streak lazım. EDO ve sıralama önemli. İstersen 20 win al arka arkaya sonuncu olduktan sonra zar zor atlarsın.
Bence pek hızlı atlanmıyor. Geçen yoldaş kasmak için girdiğimde 8 kazanım, 2 beraberlikten sonra atlamıştım. Her maçta 1. idim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı