CS:GO rank sistemi

CS:GO Valorant gibi bir oyun değil. Valorant'ta sadece kazanmaya oynamanız gerekirken CS'de hem Kill'e hem kazanmaya hem de takım oyununa ihtiyacınız var. Örneğin;

Siz 20/6/5 gidiyorsunuz ancak takımdaki oyuncular 5/9/1 3/7/0 vs. vs. Gidiyor. Bu durumda kazansanız bile rank atlayamazsınız. Takımınızın da sizin kadar iyi olması gerekli. Veya siz kötü gidiyorsanız ve takımınız iyi gidiyorsa da atlayamazsınız.
Yani hocam bence öyle de değil bahsettiğim arkadaşım dediğim gibi 2 yılda zar zor 58 maç kazandı nişangahı yere bakarak geziyor o derece.

CS:GO Valorant gibi bir oyun değil. Valorant'ta sadece kazanmaya oynamanız gerekirken CS'de hem Kill'e hem kazanmaya hem de takım oyununa ihtiyacınız var. Örneğin;

Siz 20/6/5 gidiyorsunuz ancak takımdaki oyuncular 5/9/1 3/7/0 vs. vs. Gidiyor. Bu durumda kazansanız bile rank atlayamazsınız. Takımınızın da sizin kadar iyi olması gerekli. Veya siz kötü gidiyorsanız ve takımınız iyi gidiyorsa da atlayamazsınız.
MMR'ın varlığından haberiniz var mı?

Yani hocam bence öyle de değil bahsettiğim arkadaşım dediğim gibi 2 yılda zar zor 58 maç kazandı nişangahı yere bakarak geziyor o derece.

Denklemlerle çözümü bu. İyi oynayan 4 kişi daha bulursanız kolayca atlarsınız rank. 2 yıl bir emek göstergesidir, oyun onu iyi bir oyuncu olarak görüyormuş demek ki.

Şöyle de açıklayayım, 2 yılda 58 Win az. Eğer haftada 3 el girip 1 el kaybedip diğer 2 eli kazanırsanız rank atlarsınız.

Eğer haftada 10 el girip 4 el kaybedip 6 el kazanırsanız rank atlayamazsınız. Az oyun girmek her zaman daha iyidir.

Arkadaşımın 58 galibiyeti var ve altın nova 2. beni yeni hesap açarak 1 ay içinde geç dedi. 59 galibiyet aldım ve rütbem gümüş 2 sizce neden?

Hocam ne kadar çok oynarsan o kadar az puan alırsın günde bir maç atıp kazanırsan çok puan alırsın ama günde 5 maç alırsan daha çok eksiye girersin.

Evet? Kazanmaya oynamazsan Mmr'ı yüksek tutamazsın zaten Valorant'ta.
Kazanmaya oynayan ve kazanan bir oyuncu zaten rank atlamayı hak eden iyi bir oyuncudur. Tam tersi de ''Killdog'' dediğimiz, hep sona kalıp kill toplayan arkadaşlar için geçerli.
Ek olarak MMR'ı yüksek tutmak için galibiyet serisi yapmak gerekiyor.

Genel olarak EDO'ya bağlı ve genel performansına. Raunt başı ortalama hasar gibi. Önceki sezonki rankın ne derece etkisi var bilmiyorum. Bir ara ranklar sıfırlandı ve yaklaşık 5 yıldır Silver 2-3 takılan ben 1 maç attım çift keleş oldum. Hatta sonra Her winde bir rank atladım ve LEM'e kadar çıktım rezalet performansıma rağmen. Çok sağlıklı işlemiyor sistem.

csgo da ranklar oyuna belli bir süre girmezseniz sıfırlanır. Aksi takdirde sezon diye bir olayı yok. Ayrıyeten şöyle diyeyim. Oyuna bir süre girmedim ve silver 2 de başlattı. Yaklaşık 22 maç attım ve neredeyse hepsinde 1. idim ve hiçbirini kaybetmedim. Hemen hemen 2 maçta bir rank atladım. Nova 3 teyim şuanda ve hızla yükseliyor.

Geri
Yukarı