CS:GO'daki troller

Awhlind

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Asgard
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bugün bir rekabetçi maça girdim. Zaten ısınmada belliydi bir şeyler olacağı. Çünkü bir Rus sürekli flaş atıp kör ediyordu durmadan. Neyse ilk el başladı. Daha el başlayalı 5 saniye olmasına ve benim hiçbir şey yapmama karşın bir oyuncu beni atma oylaması yaptı. Sonuç ise: 10 saniye sonra sebepsiz yere atıldım ve 1 hafta ban yedim. İnsanı sinir krizine sokmaktan başka bir şey yapmıyorlar. Sanırım profilimden türk olduğuma falan baktılar atmaya karar verdiler. Çünkü chatte birileri "Life hack b**h, f**king Turkey." falan yazıyordu. Hiçbir şey anlayamadan atıldım. Buna bir çare lazım boş yere atılıyoruz. Bu arada herkes Rus değildi.

Bazı oyunların ömrü dolar ve saçmalama yolunda devam eder. CS:GO'da öyle bir oyun. FPS oynamak istiyorsanız daha farklı oyunlara yönelmenizi tavsiye ederim. Maalesef Ülkemiz ve Rusya eski oyun alışkanlıklarını bir türlü bırakamadıkları için bu tarz oyunlar yıllarca ayakta kalıyor.

Bugün bir rekabetçi maça girdim. Zaten ısınmada belliydi bir şeyler olacağı. Çünkü bir Rus sürekli flaş atıp kör ediyordu durmadan. Neyse ilk el başladı. Daha el başlayalı 5 saniye olmasına ve benim hiçbir şey yapmama karşın bir oyuncu beni atma oylaması yaptı. Sonuç ise: 10 saniye sonra sebepsiz yere atıldım ve 1 hafta ban yedim. İnsanı sinir krizine sokmaktan başka bir şey yapmıyorlar. Sanırım profilimden türk olduğuma falan baktılar atmaya karar verdiler. Çünkü chatte birileri "Life hack b**h, f**king Turkey." falan yazıyordu. Hiçbir şey anlayamadan atıldım. Buna bir çare lazım boş yere atılıyoruz. Bu arada herkes Rus değildi.

CSGO bir klasiğin modern hali, dolayısıyla çıkıp da oyuna karşıt bir şey söyleme ihtiyacı hissetmiyorum.

Ayrıca, CSGO'da oyundan bir kere atıldınız diye bir hafta ban yemezsiniz!

Muhtemelen kısa süre içerisinde çok kez oyundan atıldınız...

Bu da biraz sizin hatanızdan dolayı olabilir. CSGO'da iyi bir oyuncu olmak, iyi bir takım oyuncusu olmak değildir. Çok kez takımın birincisi olan kişiyi attıktan sonra oyun çevirdik...

Sebebi belliydi: Sadece skor için oyun oynuyor, adam vurduğunda görevini yapmış sayıyor, plan vs. umurunda olmuyordu...

Sonuç ne oluyor böyle insanlarla oynayınca?
Kaybediyorsunuz...

Ondan dolayı böyle oyuncular çok atılır. Bunu sadece çoğunlukla birini atmaya çalıştığımızda o kişinin şaşkınlıkla karşıladığı durumları ve o kişinin bunu fark edemediğini belirtmek için anlattım. Çokça oyundan atılma sebebin farklı olabilir, bilemiyorum ama hafta boyunca girdiğin tüm maçlarda dört Rus olduğunu da sanmıyorum...

Ha! Trollerden korunmak için ne yapmalı?

1-Eğer mümkünse arkadaşlarınızla girin, yok değilse bile en azından bir kişi bulursanız sizinle girecek, o zaman oyundan haksız yere atılma ihtimaliniz yok olur.

2-Gece saatlerinde oynamak en temizidir. Geceleri küçük çocukların aza indiği saatlerde kalite bariz bir biçimde artar ama tabi profesyoneller de gelebiliyor :)

3-Ben oyunu çok önceden aldığımdan tam bilmiyorum ama şu "seçkin" muhabbetleri yüzde yüz gerekli. Şimdilerde nasıl alınıyor, ne şekilde veriliyor bilmiyorum ama o konuya eğilin derim. Seçkin hesabı olmayan biriyle oyun girdiğimde oyundan soğuyorum resmen...

Bırakın hocam bu oyun için değmez. Hiç değilse arkadaşların dediği gibi ESEA, FACEIT gibi platformlardan oynayın. Oyun yapımcıları oyuncuyu umursamıyor.

Oyunda basit eğlence girince oradaki oyuncular daha ciddi oynuyorlar. Daha çok zevk alıyorum şahsen basit eğlenceden troll falan gelirse büyük bir ihtimal hemen atılıyor.

Kicklendiğinde Leaver Ban yemiyorsun ? Kaldı ki 1 hafta ban'ı defalarca terk etmen lazım ki anca denk gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı