CS1004NT ekran paneli tam özellik listesini nasıl bunur?

tanistlin

Attopat
Merhaba, yeni alacağım bir laptopta kullanılan panelin özelliklerini mevcut bilgisayarımınki ile karşılaştırmak istiyorum ancak elimdeki bilgisayarın tam özellik listesine ulaşamadım.

Laptop modelim HP Pavilion 15 - CS1004NT. FHD IPS bir panel kullanıldığını biliyorum ancak sRBG yüzdesi gibi test sonucu veya teknik özellik kağıdına ulaşamadım. Bu konuda kullandığınız bir kaynak var mı?

v1sion

Kilopat
HWinfo ile panel modelinizi öğrenin. Oradaki sonucu internete yazın. Bütün özelliklerini görebilirsiniz. Buraya da atabilirsiniz.

KS
tanistlin

tanistlin

Attopat
Çok sağolun @v1sion aldığım sonuç bu hwinfo'dan;

1619175398289.png

Malesef tam yazan modelin nokta atışı review'ına ulaşamadım ancak ChiMei CMN15/XX şeklinde modellere ulaşabiliyorum, mesela aşağıdaki;
1619175628755.png

Sizce yakın sonuçlar mıdır?

v1sion

Kilopat
Evet panel aynı panel. Hatta aynı paneli kullanan farklı model dizüstü bilgisayarlarda da aynı ekran özellikleri olur. O yüzden farklı bir incelemenin sadece ekran kısmına bakarsanız yanılmazsınız.

Örneğin bu bilgisayarın paneli sizinkiyle aynı. Display kısmında detaylı ölçümler var, kağıt üstündeki bilgilerden daha fazla bilgi edinirsiniz.

KS
tanistlin

tanistlin

Attopat
Evet panel aynı panel. Hatta aynı paneli kullanan farklı model dizüstü bilgisayarlarda da aynı ekran özellikleri olur. O yüzden farklı bir incelemenin sadece ekran kısmına bakarsanız yanılmazsınız.

Örneğin bu bilgisayarın paneli sizinkiyle aynı. Display kısmında detaylı ölçümler var, kağıt üstündeki bilgilerden daha fazla bilgi edinirsiniz.
Müthiş @v1sion ihtiyacım olan tüm bilgilere ulaştım, teşekkür ediyorum.

Sonuç olarak, almak istediğim yeni laptop'ın paneli hakkında yorumlardan çok çekiniyordum ancak gördüm ki test değerleri benim gayet memnuniyetle kullandığım (hatta bunun ekran kalitesinde bulur muyum acaba dediğim) mevcut bilgisayarımdan daha iyi.

Kıssadan hisse, teknik değerleri arayıp karşılaştırmadan sadece yorumla hareket etmeyelim :D

Yukarı