CS2 ile ilgili sahte videolara dikkat edin

brkyozell

Kilopat
Örnek 1:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Valve'ın resmi kanalı gibi görünmeye çalışsa bile verdiği linkte Steam giriş ekranını kandırıp hesabınızı çalmaya çalışıyor. Aman dikkat edin.
Bunu buraya yazıyorum çünkü belki fark etmeyen çıkar.

Örnek 1:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Valve'ın resmi kanalı gibi görünmeye çalışsa bile verdiği linkte Steam giriş ekranını kandırıp hesabınızı çalmaya çalışıyor. Aman dikkat edin.
Bunu buraya yazıyorum çünkü belki fark etmeyen çıkar.
Süprizbozana koysan iyiydi.

Ayrıca sırf site linki gözükmesin diye pop-up üzerinden yapmışlar. Gerçekten dikkatli olun.

1679605744953.png

Ben tabiri caizse salak gibi bu yemi yuttum arkadaşlar hesapta aile PIN'i olduğu için paçayı kurtarıp şifreyi değiştirdim. Bakalım Steam desteğe yazdım. Şifreyi değiştirdikten sonra mobil uygulama buga girdi Steam Guard kodu internet gerektirmediği için bilgisayardan sorunsuz girebiliyorum ama diğer tüm internet gerektiren şeylerde telefon uygulaması düzgün çalışmıyor.

Ben tabiri caizse salak gibi buyemi yuttum arkadaşlar hesapta aile PIN'i olduğu için paçayı kurtarıp şifreyi değiştirdim. Bakalım Steam desteğe yazdım. Şifreyi değiştirdikten sonra mobil uygulama buga girdi Steam Guard kodu internet gerektirmediği için bilgisayardan sorunsuz girebiliyorum ama diğer tüm internet gerektiren şeylerde telefon uygulaması düzgün çalışmıyor.

Ben de aynı tuzağa düştüm. Şu an hala inanamıyorum. Hemen gerekli işlemleri yaptım. Parolamı değiştirdim, epostamı değiştirdim, aile görünümü koydum ama buradaki tek sorun ben o Steam hesabı girme yerine kullanıcı adi ile girmek zorunda olması. Rastgele birinin şu an kullanıcı adımı bilmesi beni rahatsız ediyor. Ben daha ne yapabilirim? Yapabileceğim şeyleri yaptım. Bir de size sorayım. Desteğe ne yazdınız? Ben kullanıcı adımı değiştirmek istiyorum ama değiştirilmiyor deniyor. Ne yapabilirim?

Steam hesapları eğer elinizde satın alma geçmişi, kredi kartının son 4 hanesi veya etkinleştirilen bir kod varsa çalındıktan sonra kurtarılması kolaydır. Ancak tabi ki bu şifreyi istediğiniz gibi verebilirsiniz anlamına gelmez.

GabeN, Steam'in güvenliğini göstermek için bir etkinlikte hesabını halka açık bir şekilde paylaşmıştı aklıma geldi.

Steam hesapları eğer elinizde satın alma geçmişi, kredi kartının son 4 hanesi veya etkinleştirilen bir kod varsa çalındıktan sonra kurtarılması kolaydır. ancak tabii ki bu şifreyi istediğiniz gibi verebilirsiniz anlamına gelmez.

Gaben, Steam'in güvenliğini göstermek için bir etkinlikte hesabını halka açık bir şekilde paylaşmıştı aklıma geldi.

Nasıl yani bende bir kredi kartinin son dört hanesi var etkinleştirdiğim bir kodda var satın alma geçmişide var benim hesabım giderse ben bu bilgileri nereye söyleyip alıyorum Steam desteğe mi?

Nasıl yani bende bir kredi kartinin son dört hanesi var etkinleştirdiğim bir kodda var satın alma geçmişide var benim hesabım giderse ben bu bilgileri nereye söyleyip alıyorum Steam desteğe mi?
Evet, Steam Destek'e bunları iletirseniz hesabı almanız çok kolaylaşır.

.. ancak dikkat etmeniz gereken bir şey var. Hesabı çalan kişi bütün içerikleri kendine takaslayabilir/satabilir, bu durumda yapabileceğiniz bir şey yok. Yani envanterinizle ilgili sorun yaşayabilirsiniz.

Evet, Steam Destek'e bunları iletirseniz hesabı almanız çok kolaylaşır.

Ancak dikkat etmeniz gereken bir şey var. Hesabı çalan kişi bütün içerikleri kendine takaslayabilir/satabilir, bu durumda yapabileceğiniz bir şey yok. Yani envanterinizle ilgili sorun yaşayabilirsiniz.

Sağ olun hocam ben anladım bu dediğiniz bilgiler var gerekli işlemleri yaptım şifre değiştirme vs. kişi sadece giriş yapmak için kullanılan kullanıcı adını biliyor ondanda bir sorun çıkmaz değil mi aile korumasına kadar açtım her şeyi?

Sağ olun hocam ben anladım bu dediğiniz bilgiler var gerekli işlemleri yaptım şifre değiştirme vs. kişi sadece giriş yapmak için kullanılan kullanıcı adını biliyor ondanda bir sorun çıkmaz değil mi aile korumasına kadar açtım her şeyi?
Hocam şifrenizi başka yerlerde kullanmadıysanız sorun yok. Aile koruması böyle bir durumda bir işe yaramaz bu arada :D

Onun olma sebebi mesela 5 yaşında küçük kardeşiniz var. gidip +18 korku oyunları oynamasını istemiyorsunuz, oyunları seçip aile koruması açıyorsunuz olayı o.

Yeni konular

Geri
Yukarı