CS2 maçlara geç giriyor

TR4YLER

Hectopat
Daha fazla  
PC: Monster Tulpar T5 v14.1 / i7-7700HQ / GTX-1060 / DDR4 16 GB 2400MHz Dual RAM / Samsung 256 GB M.2 SSD + PNY 2TB XLR8 CS3040.

Counter-Strike 2 maçlarına oyun bulduktan sonra ısınma aşamasına geçene kadar geç bağlanıyorum. Arkadaşlarım benden en az 15-20 saniye daha önce bağlanıyorlar. Öncelikle internet ve teknik donanımımın yeterli olduğuna eminim. Ama yine de üstte paylaşıyorum. (arkadaşımda aynı özelliklerde sadece ekran kartı 1050 Ti olan laptop var o benden 20 saniye önce bağlanmış oluyor.)
Oyun 2. M.2 SSD'de (PNY 2TB) kurulu, Windows ile aynı yerde değil bundan kaynaklanabilir mi? Oyuna başlarken diğer tüm uygulamaları durduruyorum. Oyun ayarları en düşükte.
Neden kaynaklanıyor olabilir?

PC: Monster Tulpar T5 v14.1 / i7-7700HQ / GTX-1060 / DDR4 16 GB 2400MHz Dual RAM / Samsung 256 GB M.2 SSD + PNY 2TB XLR8 CS3040.

Counter-Strike 2 maçlarına oyun bulduktan sonra ısınma aşamasına geçene kadar geç bağlanıyorum. Arkadaşlarım benden en az 15-20 saniye daha önce bağlanıyorlar. Öncelikle internet ve teknik donanımımın yeterli olduğuna eminim. Ama yine de üstte paylaşıyorum. (arkadaşımda aynı özelliklerde sadece ekran kartı 1050 Ti olan laptop var o benden 20 saniye önce bağlanmış oluyor.)
Oyun 2. M.2 SSD'de (PNY 2TB) kurulu, Windows ile aynı yerde değil bundan kaynaklanabilir mi? Oyuna başlarken diğer tüm uygulamaları durduruyorum. Oyun ayarları en düşükte.

Bende de aynı şekilde geç bağlanıyor. CS2'nin kendi sorunu olabilir. CS:GO varken aynı sistemi ve aynı interneti kullanıyordum ona rağmen ilk bağlananlardan oluyordum. Fakat CS2 de son 10 saniye falan kala anca bağlanıyorum. Daha 1 ay önce CS:GO'da böyle bir problem yokken CS2 de oluyorsa sorun CS2'dedir muhtemelen.

SSD hızınız düşük olabilir.
+cl_forcepreload 1 bu kod sayesinde oyun mapleri önceden yüklenir ve maça daha hızlı bağlanırsınız ancak CS2'de çalışıyormu bilmiyorum.

Bende de aynı şekilde geç bağlanıyor. CS2'nin kendi sorunu olabilir. CS:GO varken aynı sistemi ve aynı interneti kullanıyordum ona rağmen ilk bağlananlardan oluyordum. Fakat CS2 de son 10 saniye falan kala anca bağlanıyorum. Daha 1 ay önce CS:GO'da böyle bir problem yokken CS2 de oluyorsa sorun CS2'dedir muhtemelen.

CS:GO'da ben de ilk bağlananlar arasındaydım.
Ama arkadaşlarımda ya da rakiplerimde olmuyorsa sorunu kendimde arıyorum. Onlar 5 saniyede bağlanıyor.

SSD hızınız düşük olabilir.

1697482892081.png

Sanmıyorum. Ama kodu deneyeceğim. Mm maçlarda kullanılmadığına dair yorumlar var, umarım çözüm olur.

Son düzenleme:
Bende de aynı sorun var. i7 8700K, 3080 Ti, 2 TB samsung M.2 SSD, oyun SSD de kurulu ve SSD % 20 dolu, işlemci 5GHz OCli 16 GB 3000 MHz RAM var ama maç başlamasına 10 saniye kala giriyorum CS:GO'da maça ilk giren bendim. Herkeste yok bu sorun oyunu silip yüklemek de çözüm olmadı. Daha eski sistemlerde bile durum değişken. HDD ile benden hızlı girenler var. Ama sorunu çözemedim.

Sorunun çözümünü hiçbir şekilde bulamadım. 2 hesap var ikisinde de aynı oluyor. Driverlar her şey güncel. Format atmayı denemedim sadece. Onu da yakın zamanda deneyeceğim.

benim pc de hdd vardı cs 2 de oynadım onunla sonradan ssd taktım temiz kurulumla fakat cs 2 de harita yüklenirken acayip yavaş giriyor herkes giriyor en son genelde ben giriyorum 2 dk oyuncular bekleniyor ben 40 saniye kala falan giriyorum. hdd de böyle bişey yoktu onunla çok daha hızlı giriyordum. Ve bu sadece cs 2 de var başka oyunlarda veya genel olarak kullanımda hdd den kat kat daha hızlı olarak kulanıyorum ssd yi format işe yaradımı sizin ? fotoğraf video çok olduğu için denemem zor biraz

Benim PC de HDD vardı CS 2 de oynadım onunla sonradan SSD taktım temiz kurulumla fakat CS 2 de harita yüklenirken acayip yavaş giriyor herkes giriyor en son genelde ben giriyorum 2 dk oyuncular bekleniyor ben 40 saniye kala falan giriyorum. HDD de böyle bir şey yoktu onunla çok daha hızlı giriyordum. Ve bu sadece CS 2 de var başka oyunlarda veya genel olarak kullanımda HDD'den kat kat daha hızlı olarak kullanıyorum SSD'yi format işe yaradımı sizin? Fotoğraf video çok olduğu için denemem zor biraz.

Ben de CS 2 aynı sorunu yaşıyordum şu an yeni sistem topladım ilk ben giriyorum ama bir şey soracağım M.2 SSD tek mi çift mi kullanıyon? Mesela ben şöyle bir şey fark ettim. Çift M.2 varsa slotlardan biri öncelikli oluyor. Eğer CS öncelikli slota takılı SSD de kurulu değilse dosya derlemesi gecikiyor. Bu sorun zaten genelde M.2 SSD kullananlarda var. Eski sistemlerde sorun yaşayan görmedim.

Ben de CS 2 aynı sorunu yaşıyordum şu an yeni sistem topladım ilk ben giriyorum ama bir şey soracağım M.2 SSD tek mi çift mi kullanıyon? Mesela ben şöyle bir şey fark ettim. Çift M.2 varsa slotlardan biri öncelikli oluyor. Eğer CS öncelikli slota takılı SSD de kurulu değilse dosya derlemesi gecikiyor. Bu sorun zaten genelde M.2 SSD kullananlarda var. Eski sistemlerde sorun yaşayan görmedim.
1 tb sata ssd benimki sadece o var sistemde yeni değil anlayamadım bir türlü sorunu

Geri
Yukarı