Çözüldü CS2 mouse yanlış yere tıklıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

sadodo

Picopat
Daha fazla  
Bilgisayara güncelleme geldi bugün. Onları yaptım yeniden başlattım falan oyuna bir girdim ayarlar sıfırlanmış. Hemen cfgmi yazdım görüntü ayarlarını yapıyordum gelişmiş görüntüde birini değiştirdikten sonra Alt Tab yaptı oyun. Sonra oyuna geri girdi mouse imlecimi nereye götürsem onun solundaki bölmeye tıklıyor. Mesela ben ayarları açacağım o daha önce oynadığım maçların bölümünü açıyor çıldıracağım gir çık PC restart Steam kapa aç falan işlemedi yardım edin.

Çözüm
Bilgisayara güncelleme geldi bugün. Onları yaptım yeniden başlattım falan oyuna bir girdim ayarlar sıfırlanmış. Hemen cfgmi yazdım görüntü ayarlarını yapıyordum gelişmiş görüntüde birini değiştirdikten sonra Alt Tab yaptı oyun. Sonra oyuna geri girdi mouse imlecimi nereye götürsem onun solundaki bölmeye tıklıyor. Mesela ben ayarları açacağım o daha önce oynadığım maçların bölümünü açıyor çıldıracağım gir çık PC restart Steam kapa aç falan işlemedi yardım edin.
Kütüphanede oyuna sağ tıklayıp özellikler kısmına geldikten sonra açılan ekrana -w 1920 -h 1080 yazıp tekrardan açmayı deneyin. Monitörünüz 1080P değilse de belirttiğim seçenekleri monitör çözünürlüğünüze göre uygulayıp açın. Monitörünüz 1366x768 ise -w 1366 -h 768 yazmak gibi.
Kütüphanede oyuna sağ tıklayıp özellikler kısmına geldikten sonra açılan ekrana -w 1920 -h 1080 yazıp tekrardan açmayı deneyin. Monitörünüz 1080P değilse de belirttiğim seçenekleri monitör çözünürlüğünüze göre uygulayıp açın. Monitörünüz 1366x768 ise -w 1366 -h 768 yazmak gibi.

Çözüm
Oyunun çözünürlüğü ile alakalı büyük ihtimal 4:3 mü oynuyorsunuz.

alt enter yapıp perncere moduna geç, sonra yine aynı şekilde tam ekran yap düzelir. Arada bende de oluyor bu şekil çözüyorum.

Kütüphanede oyuna sağ tıklayıp özellikler kısmına geldikten sonra açılan ekrana -w 1920 -h 1080 yazıp tekrardan açmayı deneyin. Monitörünüz 1080p değilse de belirttiğim seçenekleri monitör çözünürlüğünüze göre uygulayıp açın. Monitörünüz 1366x768 ise -w 1366 -h 768 yazmak.

Öncelikle uyarım vardı geç yazıyorum özür dilerim. Laptoptan oynuyorum 1920 1080 yazdığımda oyunda 4'e 3 çektiğim zaman sıkıntı olmuyor, ama kaldırdığım zaman olmuyor aynı şey yine oluyor. Kalıcı çözüm?

Oyunun çözünürlüğü ile alakalı büyük ihtimal 4:3 mü oynuyorsunuz.

Evet.

Alt enter yapıp perncere moduna geç, sonra yine aynı şekilde tam ekran yap düzelir. Arada bende de oluyor bu şekil çözüyorum.

Çalışmıyor her oyunda çalışan alt enter çalışmıyor.

Garip şekilde bende de vardı aynı hata driveri DDU ile sil-yükle yaptım ve düzeldi.

Hangi driver?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle uyarım vardı geç yazıyorum özür dilerim. Laptoptan oynuyorum 1920 1080 yazdığımda oyunda 4'e 3 çektiğim zaman sıkıntı olmuyor, ama kaldırdığım zaman olmuyor aynı şey yine oluyor. Kalıcı çözüm?

Evet.

Hangi driver?

Ekran kartı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Evet.

Hangi driver?
O zaman şey deneyin, 4:3 stretch yerine black bar bırakın yanlarda (ekran kartı sürücüsü içinden yapabilirsiniz) sonra tekrar eski heline alın belki işe yarar.

Geri
Yukarı