Çözüldü CS2 nedir tam olarak?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alfirk

Kilopat
6 yıldan beri yaklaşık 4K saat olarak CS:GO tecrübem var. Fakat uzun zamandır yaklaşık 11 ay oyundan bilgisayardan uzak kaldım.

Şimdi tekrar sistem topluyorum. CS:GO'yu çok özledim. Ama geçenlerde CS2 olayı çıkmış.

Şimdi neler oluyor neler olacak? Yani Steam'deki CS:GO güncellenerek CS2 mi olacak yoksa Steam de hem CS:GO hem CS2 olarak iki oyun mu olacak?

CS2'nin farkları nedir peki GO'dan, büyük oranda benzerlik olacak değil mi?

Mesela başlangıç komutları freq gibi. Veya diğer özelleştirdiğimiz özellikler ayarlar falan.

Çözüm
1- CS:GO'ya güncelleme olarak gelecek ve CS:GO artık CS:2 olacak.
2- Oyun daha aydınlık hale getirildi.
3- Sis bombası ile artık etkileşime girebiliyoruz. Yani sis bombasının içine silahla sıkınca, siste delikler meydana geliyor ve sisin arkasını görebiliyoruz, sis bombasına el bombası atarsak birkaç saniyeliğine sis tamamen dağılıyor ve sonra tekrar bir araya geliyor. Ayrıca sis bombası, artık fix bir şekilde oluşmuyor, bulunduğu yerin şeklini alıyor.
4- Skybox olayı kalktı, artık bombalar sonsuza kadar gidebiliyor havada.
5- Tickrate olayı kalktı. Sanırım artık oyun 128 tick.
6- Mermiler daha isabetli ve vuruş hissiyatı çok daha iyi.
7- Zeus'u ve bombaları artık F tuşuna basarak inceleyebiliyoruz. Bu da demek oluyor ki bunlara skin gelecek.(Bombaları bilmiyorum fakat Zeus'a skin geleceği kesin.) Hatta son gelen güncelleme ile C4'ü bile F tuşuna basarak inceleyebiliyoruz daha doğrusu elimizde güzelce çeviriyoruz.
8- Oyunun anti-hile sisteminin daha iyi bir hale geldiğini söylüyorlar. Çıktığında göreceğiz.
9- Satın alma menüsü tamamen değişti, Valorant'a benzetildi. En güzel yenilik de artık yanlışlıkla bir şey alırsak iade edebileceğiz. Bu arada artık oyuna geçmeden önce silahlar seçip envanter kuşanıyoruz. Yani artık satın alma menüsünde tüm silahları satın alamayacağız, seçtiğimiz silahları satın alabileceğiz. Silah seçiminin hangi silahlar olduğunun bir önemi yok. Yani M4A4 ve M4A1-S'i aynı anda kuşanıp aynı maç içerisinde satın alabiliyoruz. Paran yeterse M4A4 al, yetmezse M4A1-S al. Bu mümkün olduğuna göre sanırım Revolver ve Deagle da aynı anda envanterde bulunabilecek ve maç içerisinde ikisinden birini tercih edebileceğiz. (CZ otomatik ve TEC-9/Five Seven da buna dahil.)
10- Haritalar güncellendi.
11- Yeni su ve cam fizikleri eklendi.(Muhteşem görünüyorlar.)
12- Inferno baştan aşağı değişiyor sanırım.
13- Famas ve Galil'in sesi değişti.
14- Artık M4A1-S kullanırken susturucuyu çıkartırsak, sesi M4A4 gibi geliyor.

Aklıma gelenler bunlardı. Oynanış çok değişmedi ama oyun genel itibariyle günümüz şartlarına daha uygun hale getirildi diyebiliriz. Ben şahsen CS:2'yi çok sevdim. Daha deneyimleme fırsatım olmadı ama çıkışını dört gözle bekliyorum.
1- CS:GO'ya güncelleme olarak gelecek ve CS:GO artık CS: 2 olacak.
3- Sis bombası ile artık etkileşime girebiliyoruz. Yani sis bombasının içine silahla sıkınca, siste delikler meydana geliyor ve sisin arkasını görebiliyoruz, sis bombasına el bombası atarsak birkaç saniyeliğine sis tamamen dağılıyor ve sonra tekrar bir araya geliyor. Ayrıca sis bombası, artık fix bir şekilde oluşmuyor, bulunduğu yerin şeklini alıyor.
7- Zeus'u ve bombaları artık F tuşuna basarak inceleyebiliyoruz. Bu da demek oluyor ki bunlara skin gelecek.(Bombaları bilmiyorum fakat Zeus'a skin geleceği kesin.) Hatta son gelen güncelleme ile C4'ü bile F tuşuna basarak inceleyebiliyoruz daha doğrusu elimizde güzelce çeviriyoruz.
8- Oyunun anti-hile sisteminin daha iyi bir hale geldiğini söylüyorlar. Çıktığında göreceğiz.
9- Satın alma menüsü tamamen değişti, Valorant'a benzetildi. En güzel yenilik de artık yanlışlıkla bir şey alırsak iade edebileceğiz. Bu arada artık oyuna geçmeden önce silahlar seçip envanter kuşanıyoruz. Yani artık satın alma menüsünde tüm silahları satın alamayacağız, seçtiğimiz silahları satın alabileceğiz. Silah seçiminin hangi silahlar olduğunun bir önemi yok. Yani M4A4 ve M4A1-S'i aynı anda kuşanıp aynı maç içerisinde satın alabiliyoruz. Paran yeterse M4A4 al, yetmezse M4A1-S al. Bu mümkün olduğuna göre sanırım Revolver ve Deagle da aynı anda envanterde bulunabilecek ve maç içerisinde ikisinden birini tercih edebileceğiz. (CZ otomatik ve TEC-9/Five Seven da buna dahil.)
11- Yeni su ve cam fizikleri eklendi.(muhteşem görünüyorlar.)

Aklıma gelenler bunlardı. Oynanış çok değişmedi ama oyun genel itibarıyla günümüz şartlarına daha uygun hale getirildi diyebiliriz. Ben şahsen CS: 2'yi çok sevdim. Daha deneyimleme fırsatım olmadı ama çıkışını dört gözle bekliyorum.

128 tickrate değil. Direkt tickrate sistemi yok. Yani vurduğumuz anda tepkiyi alacağız gecikmedidr kan çıktı ama ölmedi olayları yok.

1- CS:GO'ya güncelleme olarak gelecek ve CS:GO artık CS:2 olacak.
11- Yeni su ve cam fizikleri eklendi.(Muhteşem görünüyorlar.)

Aklıma gelenler bunlardı. Oynanış çok değişmedi ama oyun genel itibariyle günümüz şartlarına daha uygun hale getirildi diyebiliriz. Ben şahsen CS:2'yi çok sevdim. Daha deneyimleme fırsatım olmadı ama çıkışını dört gözle bekliyorum.
Yanlış bilgiyi düzelteyim.
Madde 5: Tick 128 veya 64 olmayacak. Yeni Tickrate sistemi olan Subtick e geçildi. Yani artık peek atmak eskisi kadar kolay olmayacak. Artık bekleyen oyuncu daha avantajlı hale gelebilir.

Geri
Yukarı