CS2'yi 1080P monitorde 4:3 oynamak saçma mı?

brzbgt

Picopat
Daha fazla  
CS2'de 1080p monitor ile 4:3 oraninda oynamanin bir faydasi var mi? FPS mi arttirir yoksa dusurur mu? Yuksek cozunur ve ayaklarda ekran kartina yuk binmesi ekran kartinin daha cok calisip performans vermesini saglamaz mi? 4:3 yaparak cozunurluk dusurmek ne gibi fayda saglar? FPS artisi bir plasebo etkisi mi ?

4:3 yapmanin hicbir faydasi yok gibi gorunuyor, bunu savunanlar adamlarin genisledigi ve vurmasi kolaylasiyor diyor ama crosshair ve sensitivity de ona gore ayarlaniyor yani bir farki olmuyor hic

İşlemcin patatesten halliceyse düşürür, tam tersi ekran kartın güçsüzse arttırır. Zaten 4:3 oynayanlar dediğiniz gibi genişletilmiş olacağı için hitbox'ların daha büyük olduğunu söylüyorlar ama bence tamamen plasebo.

CS2'de 1080p monitor ile 4:3 oraninda oynamanin bir faydasi var mi? FPS mi arttirir yoksa dusurur mu? Yuksek cozunur ve ayaklarda ekran kartina yuk binmesi ekran kartinin daha cok calisip performans vermesini saglamaz mi? 4:3 yaparak cozunurluk dusurmek ne gibi fayda saglar? FPS artisi bir plasebo etkisi mi?

4:3 yapmanin hiçbir faydasi yok gibi gorunuyor, bunu savunanlar adamlarin genisledigi ve vurmasi kolaylasiyor diyor ama Crosshair V'e sensitivity de ona gore ayarlaniyor yani bir farki olmuyor hiç

Kanki vallahi genelde yapan esporcular karakterlerin genişlemesi için yapıyor. FPS dediğin gibi artış sadece lobi gibi yerlerde oluyor bunu kendim hem iyi bilgisayarda hem de kötü bilgisayarda deneyimledim.

İşlemcin patatesten halliceyse düşürür, tam tersi ekran kartın güçsüzse arttırır. Zaten 4:3 oynayanlar dediğiniz gibi genişletilmiş olacağı için hitbox'ların daha büyük olduğunu söylüyorlar ama bence tamamen plasebo.
Kanki vallahi genelde yapan esporcular karakterlerin genişlemesi için yapıyor. FPS dediğin gibi artış sadece lobi gibi yerlerde oluyor bunu kendim hem iyi bilgisayarda hem de kötü bilgisayarda deneyimledim.
Çözünürlük düştüğü için işlemci ve ekran kartı daha az yüke giriyor buradan bile FPS kârı var. Hitbox olayı ise Valorant'ta işe yaramıyor. Cs'de hayli hayli hitbox'u arttırıyor. İlk arkadaş tamamen saçmalamış. 1920x1080'de Cs oynuyor sanırım.

Çözünürlük düştüğü için işlemci ve ekran kartı daha az yüke giriyor buradan bile FPS kârı var. Hitbox olayı ise Valorant'ta işe yaramıyor. Cs'de hayli hayli hitbox'u arttırıyor. İlk arkadaş tamamen saçmalamış. 1920x1080'de Cs oynuyor sanırım.
Çözünürlük düşünce işlemcin neden daha az yüke girsin, senin grafiklerini işlemcin mi çiziyor? İşlemcin kötüyse daha düşük çözünürlükte boğulur, bu kadar basit.
Hitbox kısmında kesin bir bilgim olmasa da, en azından hissiyat açısından görüş alanı ve hassasiyet de ona göre değiştiği için bana tamamen aynı geliyor. Bunun için bir kanıtınız varsa, fikrimi ona göre değiştiririm. Fanatiklik yapmıyoruz burda.

Maçlarda da FPS artıyor. İsterseniz kanıtlayabilirim hiç sorun değil daha önce denemek için 100 50 saat civarı 16:9 oynadım ve şimdi 50 saat 4:3 oynadım fps değerlerinde 30 50 arası yükselme söz konusu. (Maç içerisinde)

Yeni konular

Geri
Yukarı