CS'de haksız ban yiyip banı kaldırılmayan var mıdır?

1903bjk_1903

Yoctopat
1 yıldan beri CS oynuyorum, şimdiye kadar düz oynadım skin almadan yani, seçkinim var. En çok kullandığım skinlere toplamda 20-30 binlik skin almayı planlıyorum. Bir gün bıraksam bile küçük zararla gerçek paraya dönüştürüp paramı geri alırım nasıl olsa diye düşünüyorum.

Merak ettiğim CS'den haksız ban yiyenler var galiba forumda eğer yalan söylemiyorlarsa. Haksız ban yenilirse bu ban illaki açılır mı eğer haksız ise? Hatta süresi 14 günmüş, doğru mu, 14 günden sonra açılmazmış galiba, doğru mu? Sormak istediğim haksız ban yiyip de banı açılmayan kişi var mıdır, bundan korktum. Kendim için ciddi para yatıracağım çünkü. Mesela kasamın fanlarının yazılımı var, sonra klavye ve faremin yazılımı var, oyun oynarken bazen arka planda sıcaklık ölçüyorum. Oyunun bunları yanlışlıkla hile algılama ihtimali var mı?

Son düzenleme:
1 yıldan beri CS oynuyorum, şimdiye kadar düz oynadım skin almadan yani, seçkinim var. En çok kullandığım skinlere toplamda 20-30 binlik skin almayı planlıyorum. Bir gün bıraksam bile küçük zararla gerçek paraya dönüştürüp paramı geri alırım nasıl olsa diye düşünüyorum.

Merak ettiğim CS'den haksız ban yiyenler var forumda. Haksız ban yenilirse bu ban illaki açılır mı eğer haksız ise? Hatta süresi 14 günmüş, doğru mu, 14 günden sonra açılmazmış galiba, doğru mu? Sormak istediğim haksız ban yiyip de banı açılmayan kişi var mıdır, bundan korktum. Kendim için ciddi para yatıracağım çünkü. Mesela kasamın fanlarının yazılımı var, sonra klavye ve faremin yazılımı var, oyun oynarken bazen arka planda sıcaklık ölçüyorum. Oyunun bunları yanlışlıkla hile algılama ihtimali var mı?
Var. AMD mevzusunda da gördük. Ama onlar açılıyor merak etmeyin.

Merak ettiğim CS'den haksız ban yiyenler var forumda. Haksız ban yenilirse bu ban illaki açılır mı eğer haksız ise? Hatta süresi 14 günmüş, doğru mu, 14 günden sonra açılmazmış galiba, doğru mu? Sormak istediğim haksız ban yiyip de banı açılmayan kişi var mıdır, bundan korktum. Kendim için ciddi para yatıracağım çünkü. Mesela kasamın fanlarının yazılımı var, sonra klavye ve faremin yazılımı var, oyun oynarken bazen arka planda sıcaklık ölçüyorum. Oyunun bunları yanlışlıkla hile algılama ihtimali var mı?

Hocam oyun dosyalarını değiştirmezsen veya onu değiştirecek bir uygulama kullanmazsan yemezsin için rahat olsun.

Yok, olsa bile siz yardım talep etmeden sistem kendi banını kaldırır. Daha önceden NVDIA ve AMD ekran kartı kullananlar haksız ban yemişti ve Valve bu hesapların yasaklamalarını kaldırdı. Hesabınızı kimseye vermezseniz, illegal yazılım kullanmazsanız yanlışlıkla yasaklandığınızda Valve hesabınızın yasaklamasını açar.

Önceden oyun banı ve vac banları farklıydı, şöyle ki Overwatch varken Overwatch üzerinden tespit edildiğinizde hileyseniz profilinize oyun banı yazıyordu ve aradan bir süre geçtikten sonra oyun banı yazısı vac yazısına dönüyordu. Bir de normal direkt VAC yasaklaması yazan uyarı var, o da illegal programlar kullandığınız içindir. Valve'nin karalisteye aldığı bir programı çalıştırırsanız oyundayken yasaklanırsınız veya oyun dosyalarına müdehale eden yazılımlar oyunu değiştirirse. (En basit örnek Antivirüs programınız CS nin oyun dosyalarını iyice tarar müdehale edebilir durumdadır ancak oyuna müdehale etmediği için yasaklama almazsınız.)

Anladım teşekkürler.
Bu bahsedilen 3. parti şeylere konuda bahsettiğim şeyler dahil değildir galiba doğru mu?

''Mesela kasamın fanlarının yazılımı var, sonra klavye ve faremin yazılımı var, oyun oynarken bazen arka planda sıcaklık ölçüyorum''

Anladım teşekkürler.
Bu bahsedilen 3. parti şeylere konuda bahsettiğim şeyler dahil değildir galiba doğru mu?

''Mesela kasamın fanlarının yazılımı var, sonra klavye ve faremin yazılımı var, oyun oynarken bazen arka planda sıcaklık ölçüyorum''
Söylediğin yazılımlar oyuna etki etmiyor zaten bu yüzden ban söz konusu olamaz. Ancak oyuna direkt müdahale edip dll injectleyen program falan olursa bu hile olarak algılanabilir, bunu yapman için de gerçekten hile gibi bir program kullanman lazım ama. Genel olarak endişelenmeni gerektiren bir durum yok, milyonlarca insan oynuyor sıkıntısız.

Yeni konular

Geri
Yukarı