CSS kodundaki hatalar nasıl anlaşılır?

Her şeyden biraz öğrenmek de güzel bir fikir aslında 😀

Yani aslında şahsi fikrim her alanı öğrenmek değil de bir alanda uzmanlaşmak. Şunu demiyorum mesela JavaScript developer olacak ise sadece JavaScript kullansın. Node.js'e göz atacağım mesela. Biliyorum JavaScript ile alakalı ama ben Frontend alanıyla ilgileniyorum. Mesela yol planım JavaScript, Typescript, Reactjs, Nextjs, Svelte.
Şuan da kendi seviyeme göre JavaScript bilgim yeterli. React'da temelim var site kurma da sorunum yok. Amacım kendimi daha çok geliştirip farklı teknolojileri öğrenmek.

Yani aslında şahsi fikrim her alanı öğrenmek değil de bir alanda uzmanlaşmak. Şunu demiyorum mesela JavaScript developer olacak ise sadece JavaScript kullansın. Node.js'e göz atacağım mesela. Biliyorum JavaScript ile alakalı ama ben Frontend alanıyla ilgileniyorum. Mesela yol planım JavaScript, Typescript, Reactjs, Nextjs, Svelte.
Şuan da kendi seviyeme göre JavaScript bilgim yeterli. React'da temelim var site kurma da sorunum yok. Amacım kendimi daha çok geliştirip farklı teknolojileri öğrenmek.
Alışveriş siteleri, Chat siteleri cs. gibi siteler yapmak istiyorum.

Şuanlık udemy derslerini izliyorum. CSS 3 biticek. Yarın da CSS-4 geçicem. O da bittiğinde flex yapısına sonra grid ve en son ise animation ve scss diye devam edicek.
Sizce gridi yada scss'i geçeyim mi zamanı geldiğinde?
Öncelikle CSS4 diye bir şey yok. Kurs sahibi aslında konu konu atladığı için o denk gelmiş. Son CSS sürümü 3'tür. HTML ise 5'tir.

Flex'i güzelce öğren. Sonra gridi öğren. İkisi de yerine göre kullanışlı ve bir site de Flex ile başladın diye gridi kullanamazsın diye bir şey yok takılma yani. Scss'i geçirirsin. CSS bittikten sonra Tailwind bakman. Prototurk iyi gösteriyor zaten 1 saat sürmez.

Grid ve SCSS öğrenmek o kadar önemli değil. Ancak ileride yarayabilir.

Burada bölümlerine bakabilirsiniz hocam. Bakıp neleri öğrenmem önemli, neleri ğrenmek pek önemli değil söylerseniz çok mutlu olurum. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı