Çözüldü CSS kodunun neresinde hata var?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İlk defa CSS yazmaya başladım. HTML ile benzerliğinden dolayı zorlanmam demiştim ama kod böyle oldu. Bu hatalar nasıl çözülür?

Dosya Ekleri

• IMG_20220629_195719.jpg
    IMG_20220629_195719.jpg
    91,6 KB · Görüntüleme: 138
  • IMG_20220629_195647.jpg
    IMG_20220629_195647.jpg
    125,4 KB · Görüntüleme: 117
Çözüm
Kodu <style> </style> bu iki tagın arasında yazmanız lazım.

Ayrıca dışardan bir CSS dosyası ekleyecekseniz bu şekilde ekleyemezsiniz.

<link rel="stylesheet" href="CSS dosyasının yolu"> Bu şekilde yapabilirsin.

Bir tane <p> tagınız da HTML dosyasının dışına çıkmış. Oradaki <p> tagını da <body> </body> tagları arasına yazmanız lazım.

Bundan sonraki konularınız içinde yegane tavsiyem: Kodlarınızı ekran görüntüsü yerine kod düzenleyicisiyle paylaşın.

Buradaki konuyu inceleyebilirsiniz.
Kodu <style> </style> bu iki tagın arasında yazmanız lazım.

Ayrıca dışardan bir CSS dosyası ekleyecekseniz bu şekilde ekleyemezsiniz.

<link rel="stylesheet" href="CSS dosyasının yolu"> Bu şekilde yapabilirsin.

Bir tane <p> tagınız da HTML dosyasının dışına çıkmış. Oradaki <p> tagını da <body> </body> tagları arasına yazmanız lazım.

Bundan sonraki konularınız içinde yegane tavsiyem: Kodlarınızı ekran görüntüsü yerine kod düzenleyicisiyle paylaşın.

Buradaki konuyu inceleyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Çözüm
HTML dosyasına yazman gereken kodu CSS dosyasına yazmışsın. Ondan kaynaklı olabilir. Gidip yeni bir HTML uzantılı dosya açıp kodu orada dene.

İlk defa CSS yazmaya başladım. HTML ile benzerliğinden dolayı zorlanmam demiştim ama kod böyle oldu. Bu hatalar nasıl çözülür?
CSS dosyasının içine HTML kodları eklemişsiniz bu böyle olmaz. Ya direkt CSS kodlarını CSS dosyasının içine yazıp HTML'e bağlayın ya da HTML'de <style></style> tagine eklemeniz gerekmekte yukarıda da hocamın belirttiği üzere.

Geri
Yukarı