CSS SASS ile hem admin paneli hem ana siteyi yapılabilir mi?

yone1108

Decapat
Makaleler
1
Merhaba, sorum tam olarak şu şimdi ana site var buna ben admin paneli tasarımı kodlamak istiyorum. Admin panelinin. CSS dosyası. Scss dosyası ayrı mı olacak tam olarak nasıl kodlamalıyım?

Yeni bir proje oluşturup mu kodlamalıyım admin panelini yoksa ana sitenin projesi içerisinde mi kodlamalıyım?

Ben ayrı yapıyorum, ayrı yaparsan bence daha güzel olur.
public_html içerisinde sitenin dosyaları olur /admin içerisinde de panelin dosyaları.
Başka projelerde kullanmak için pratik olur en azından. Böyle bir amacın yoksa aynı proje içerisinde de yapabilirsin tabii.

/public_html
admin
css
js
img
bla
bla
bla
/admin
css
js
img
bla
bla
bla

Ben ayrı yapıyorum, ayrı yaparsan bence daha güzel olur.
public_html içerisinde sitenin dosyaları olur /admin içerisinde de panelin dosyaları.
Başka projelerde kullanmak için pratik olur en azından. Böyle bir amacın yoksa aynı proje içerisinde de yapabilirsin tabii.

/public_html
admin
css
js
img
bla
bla
bla
/admin
css
js
img
bla
bla
bla

Teşekkür ederim bu şekilde yapmaya başladım.

SCSS dosyasına ihtiyacın yok, SCSS sadece bir araç. Senin SCSS'de yazdığın kodlar CSS'e dönüştürülüyor zaten ve senin o .css dosyasını içe aktarman gerekiyor SCSS ile işin bitiyor. Tabii geliştirmeye devam etme ihtimaline karşı .scss dosyasını silmemeni öneririm.

Panel ve ana içeriğin farklı stil ve script dosyalarına sahip olması daha iyi olur diye düşünüyorum. Ana sitede kullanılmayacak CSS kodlarının dahil edilmesi için hiçbir sebep yok çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı