Css UL Ortalama Sorunsalı

atakancicekdag

Hectopat
Ufaktan bir menü yapmaya çalıştım fakat bir türlü şunları ortalamayı beceremedim. Yardımcı olur musunuz acaba :)

jYW96n.jpg

Kodu kod etiketi içinde paylaşır mısın ?

Css
Kod:
* {
    margin-left:0px;
    margin-right:0px;
}

#menu {
    margin-top:10px;
    position:fixed;
    width:100%;
    height:50px;
    border-top:1px solid #ddd;
    border-bottom:1px solid #ddd;

}

#menu ul li {

float:left;
list-style:none;

}

Html

Kod:
<div id="menu">
<ul>
<li>Ana Sayfa</li><li style="margin-left:50px"> Tüm Konular</li><li style="margin-left:50px"> Hakkımda</li><li style="margin-left:50px"> İletişim</li>
</ul>
</div>

Menu yapisini

PHP:
<div id="menu">
<nav class="mn">
<ul>
<li><a href="#"></a></li>
</ul>
</nav>
</div>

seklinde yapiniz.

Css ise

Kod:
#menu{}
#menu .mn ul{}
#menu .mn ul li{}
#menu .mn ul li a{}
bu sekilde yaparak deneyin.

Ortalama margin: auto veya 0 auto
yazi ort. target aligin kullanin.

yatay display, ve genislik width. vs kurcalayin

Son düzenleyen: Moderatör:
Ufaktan bir menü yapmaya çalıştım fakat bir türlü şunları ortalamayı beceremedim. Yardımcı olur musunuz acaba :)

jYW96n.jpg

Jsfiddle da bir örnek hazırladım inceleyerek düzenleme yapabilirsin. Aklına bir soru takılırsa sorabilirsin.

Not olarak yazmayı unutmuşum "position:fixed" kullanman eğer gerekmiyorsa çok yersiz olmuş. Gerekli ise kod satırları üzerinden düzenleyebilirsin.

Edit fiddle - JSFiddle

Son düzenleme:
Jsfiddle da bir örnek hazırladım inceleyerek düzenleme yapabilirsin. Aklına bir soru takılırsa sorabilirsin.

Not olarak yazmayı unutmuşum "position:fixed" kullanman eğer gerekmiyorsa çok yersiz olmuş. Gerekli ise kod satırları üzerinden düzenleyebilirsin.

Edit fiddle - JSFiddle
Çok teşekkür ederim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı