CSS Resim ortalama

Halil1905

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Arkadaşlar sorunum ortadaki resmi yukarıdan aşağıdaki çizgiye kadar ve sağ ve solu kapsayacak şekilde olmasını istiyorum. Nasıl yapacağım bunu ?

Ekran Görüntüsü (136).png

En üstten itibaren gri yere kadar olacak bölüme bir div ekleyin ve içeriği bu div'in içine ekleyin.
Bu div'e cssten background olarak resmi şu şekilde ekleyin

Kod:
background:transaprent url(resim.jpg) no-repeat center center;

Eğer doğru anladıysam istediğiniz olacaktır :)

Eğer yazdığım kodu uygularsanız meşaleli resim orjinal boyutunda kalarak o divin içinde yatayda ve dikeyde ortalanacaktır.
Eğer background-size:100%; verirseniz resmi divin içine sığdıracaktır. Ancak anladığım kadarıyla sizin istediğiniz 100% yapmak değil, doğru mudur?

Eğer yazdığım kodu uygularsanız meşaleli resim orjinal boyutunda kalarak o divin içinde yatayda ve dikeyde ortalanacaktır.
Eğer background-size:100%; verirseniz resmi divin içine sığdıracaktır. Ancak anladığım kadarıyla sizin istediğiniz 100% yapmak değil, doğru mudur?
o sorunu çözdüm farklı uygulamalar denemek istiyor takıldığım yer şu : normal yazı yeri menülerin altına gelecek fakat ortalamaya çalışınca menülerde ayrılıyor bu nasıl olacak ? Farklı konu açmak istemedim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (140).png
    Ekran Görüntüsü (140).png
    21 KB · Görüntüleme: 395
style.css de düzenleme yapın
Zaten öncelikle bir style dosyası oluşturunki , bazı kriterler her sayfada buna göre düzenlensin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı