Cst lastik nasıldır?

Daha fazla  
Öncelikle merhaba, aktif olarak bisiklet sürüyorum. Ve bisiklet sürdüğüm zaman boyunca hiç kaydırmasam bile tekerleklerim hep aşınıyor.https://www.hepsiburada.com/cst-dis-lastik-26x2-10-c1820-pm-HB00000SI1U5 bu lastiği aldım yol tutuşu nasıldır ıslak zeminde kayıp düşer miyim?
Bu lastiği almadan önce Salcano'nun stok lastiklerini kullanıyorum arasında çok fark var mı? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cst lastik nedir bilmem ama bir bisiklet kullanici olarak sunu soyleyebilirim. Aldiginiz lastik ne kadar sert olursa o kadar yarilma ve asinma oluyor suanda biancikinin bisikletimde taktigi lastigi kullaniyorum ve cok mutluyum kayma cok az asinma yasamadim.

Cst lastik nedir bilmem ama bir bisiklet kullanici olarak sunu soyleyebilirim. Aldiginiz lastik ne kadar sert olursa o kadar yarilma ve asinma oluyor suanda biancikinin bisikletimde taktigi lastigi kullaniyorum ve cok mutluyum kayma cok az asinma yassto.

Bende bisikletimdeki stok lastikleri kullanıyordum son 1 sene çok fazla kullanmaya başlayınca lastikler gitti.

Hocam, yumuşak olan bisiklette her zaman daha iyidir, hele bu bir MTB ise ciddi derecede faydası görülür, önceden Schwalbe'nin yan sanayisi olan Impac lastik kullanıyordum, ikisini 80 cıvarında almıştım galiba tam hatırlayamıyorum, 2.25 olmasına rağmen yazılandan daha büyük duruyordu ve bayağı bir yumuşak lastikti, patikadan inceğimiz zaman havasını azaltırız lastiklerin, eski lastikten Impac'e geçince bildiğiniz çağ atladım, eski lastık CST'nin bir tane lastiğiydi onuda aynı 80'e almıştım, CST pek iyi sayılmaz ne iyi ne kötü.

Hocam, yumuşak olan bisiklette her zaman daha iyidir, hele bu bir mtb ise ciddi derecede faydası görülür, önceden Schwalbe'nin yan sanayisi olan ımpac lastik kullanıyordum, ikisini 80 cıvarında almıştım galiba tam hatırlayamıyorum,2.25 olmasına rağmen yazılandan daha büyük duruyordu ve bayağı bir yumuşak lastikti, patikadan inceğimiz zaman havasını azaltırız lastiklerin, eski lastikten ımpac'e geçince bildiğiniz çağ atladım, eski lastık Cst'nin bir tane lastiğiydi onu da aynı 80'e almıştım, cst pek iyi sayılmaz ne iyi ne kötü.

Yol tutusu nasıldı mesela araştırdığıma göre yağmurda sürerken yol tutuşu çok kötü diyen var. Çok güzel diyen de var sen hiç düştün mü bu yüzden?

Iyi fren sıkmazsanız her zaman dusersiniz sert lastik yola tutusu guzel olmadigi için yagmurlu gunde ondan tam performans beklemeyin.

Yol tutusu nasıldı mesela araştırdığıma göre yağmurda sürerken yol tutuşu çok kötü diyen var. Çok güzel diyen de var sen hiç düştün mü bu yüzden?
CST'nin lastikleri ya sert olur ya da tam ortası, yağmurda tutuşu aşırı kötüdür, kendi deneyimlerimden söylüyorum, MTB kullandığım için lastiğin önemini ve hangi lastiğin nasıl olduğunu çok iyi biliyorum, yer kuruyken ön freni kullandığımda arada kitlendiği hatırlıyorum tekerin normal bir lastikte kitlenmemesi lazım. Maxxis > Schwalbe = Impac(Yan Sanayi ama birebir aynı markanın hamuru) = Continental > CST > Diğer markalar.
İstersen hangi işle uğraştığını söyle ve bulduğun lastikleri at, diş yapısına göre hangisinin iyi olduğunu söyleyebilirim, bu arada bilinmedik markadan alma.

Yeni konular

Geri
Yukarı