Ctrl ve Shift tuşları çalışmıyor

e-rix

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Başlıkta da belirttiğim gibi klavyem üzerindeki "Shift" ve "Ctrl" tuşları çalışmıyor. Office yazılımlarını yoğun olarak kullanan biriyim. Haliyle bu durum beni oldukça rahatsız etmekte çünkü birçok kısayol kombinasyonunu kullanamaz hale geldim.

Problemin mekanik olmadığına kanaat getirdim. "Keyboard Tester" adlı yazılımı kullandım ve bütün tuşların çalışır durumda olduğunu gördüm. Tuşlara bastığımda takılma vb. herhangi bir durum da hissetmiyorum.

"Windows Defender", "360 Total Security" ve "Malwarebytes Anti-Malware" programları ile bilgisayarı tarattım. Sonuç alamadım.

"Combofix" programını kullanacaktım ancak Windows 10 desteği bulunmuyormuş.

Driver güncellemesi olup olmadığını denetledim.

İnternette bir videoda gördüğüm "Hizmetler" uygulamasındaki "İnsan Arabirim Cihazı Hizmetleri Özellikleri" bölümünden başlatma türünü otomatiğe çevirdim. Ne yazık ki işe yaramadı.

Sistemi geri yüklemeyi deneyecektim ama kapalı durumdaymış.

Aranızda bu sorunu çözmem için bana yardım edebilecek birisi varsa şimdiden çok teşekkür ederim.
Arkadaşlar sorunla ilgili yeni bir şey keşfettim. Sağ ya da sol "Ctrl" ya da "Shift" tuşlarından herhangi birine bastığımda bu dört tuşa birden basılmış oluyor. Resimde görüldüğü gibi yani.

Screenshot_1.png

Sorun 1 gün sonra nedenini anlayamadığım şekilde kendiliğinden kayboldu. Konuyu silebilirsiniz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı