Çözüldü "Ctrl+Windows+Shift+B" kombinasyonu yapılınca siyah ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

minni120

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: HP 81A7 52.28
RAM: 8 GB 2133 MHz
İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5-6200U CPU @ 2.30 GHz, 2400 MHz, 2 Çekirdek, 4 Mantıksal
Ekran Kartı: Intel HD Graphics 520
SSD: HI-LEVEL ULTRA SERIES 120GB
RAM
8 GB
Ekran kartı
Intel HD Graphics 520
İşlemci
Intel Core i5 6200U
Başlıkta da gördüğünüz gibi bu kombinasyonu yaptım ve siyah ekranda kaldi sistem. Laptop'u güç düğmesinden kapattım açtığımda 2 tane hata gördüm.

Dosya Ekleri

• 17032793455718542069034168340474.jpg
    17032793455718542069034168340474.jpg
    499,3 KB · Görüntüleme: 39
Çözüm
Neden donanım hatası yazıyor ekran kartına zarar mı verdim?
Hayır, sisteme birdenbire "şu kartı bi'kapat aç" şeklin yaklaştın, ekran kartını tanımlayan sürücüyü devre dışı bırakınca bir an, sistem "bu ne kim?" oldu o yüzden öyle yazıyor.

Bir şeyleri denemeden önce araştırmayı unutma.
Başlıkta da gördüğünüz gibi bu kombinasyonu yaptım ve siyah ekranda kaldi sistem. Laptop'u güç düğmesinden kapattım açtığımda 2 tane hata gördüm.
Ne işe yaradığını bilmeden meraktan yaptın değil mi? Ekran kartı sürücünü resetledin sadece. Korkacak bir şey yok. Bir dahaki sefere kombinasyonları yapmadan ne işe yaradıklarını araştırırsın artık tecrübelisin.

Ne işe yaradığını bilmeden meraktan yaptın değil mi? Ekran kartı sürücünü resetledin sadece. Korkacak bir şey yok. Bir dahaki sefere kombinasyonları yapmadan ne işe yaradıklarını araştırırsın artık tecrübelisin.

Hayır, sisteme birdenbire "şu kartı bi'kapat aç" şeklin yaklaştın, ekran kartını tanımlayan sürücüyü devre dışı bırakınca bir an, sistem "bu ne kim?" oldu o yüzden öyle yazıyor.

Çözüm

Ekran kartını resetlediğini biliyordum ama siyah ekranda kalmıyordu hiç. İlk defa karsılaştım böyle bir şeyle.

Geri
Yukarı