CUDA çift ekran kartı sorunu

gurhan erkal

Hectopat
Daha fazla  
Şu an mevcut GTX 660'ım var. Nasip olursa yakında GTX 1070 denk getirebilirsem 1080 alacağım.

Öncelikle benim, mesleğim icabı ile ciddi GPU gücüne dolayısıyla bol CUDA çekirdeğine ihtiyacım var. SLI kullanmayacağım, Oyun oynamayacağım. Genellikle video render alacağım.

Ben şimdi yeni kartı alsam. Ama eskiyi çıkarmasam. Her iki kartı da sistemde tutsam. NViDiA özelliklerinden programlara göre ekran kartlarını ayarlasam. Eski 660'ımın cudasından da faydalanabilirmiyim. Daha önce yaptığım araştırmalarda faydalanabileceğime dair bilgilere ulaştım ama şimdi iki kart arasında neredeyse 4 nesil var. İşin bir de mantık tarafı var. Değer mi? %10 -15 civarında güç sağlasa bana değer gibi geliyor ama siz daha iyi bilirsiniz.

Birde sistemde OCZ +80, 750'lik PSU var. Sıkıntı olur mu?

Kabaca PSU'dan beslenen sistem şu:

4820K CPU, OC ile 4,2 GHz
32 GB DDR3 RAM 1600 MHz
x79 MSI anakart
SSD disk
2 adet HDD disk
DVD
4 fanlı bir kasa
GTX 660

Son düzenleyen: Moderatör:
İki farklı ekran kartını o şekilde kullanamazsınız diye biliyorum. İkisini SLI yapmanız için gerekenler buna uygun anakart ve iki aynı marka model ekran kartı. Sorunuza gelirsek Video Render yapmak için bildiğim kadarıyla GPU gücüne değil CPU gücüne ihtiyacınız var. Eğer bildiğimiz Render işlemleri değişmediyse.

Selam SLI yapmayı düşünmüyorum. Aslında sorduğum sorunun mesleki bir tarafı var. 4-5 yıl öncesine kadar Masaüstü yayıncılıkda CPU önemli idi. Şimdi ise GPU. Güncel bir i5 her türlü işinizi görür. Fakat en azından 1060-1070 ayarında GPU'ya ihtiyaç var, çünkü artık renderi GPU'ya yaptırıyoruz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı