Steam Cüzdanındaki bakiye Çince mail aldıktan sonra azaldı

Artık şifre kırmak ve iki faktörlü kimlik doğrulaması aşmakla uğraşmıyorlar. Direk token çalıp aynı sizin makinanızda oturum açmış gibi kendi sistemlerinde işlem yapıyorlar. İlk olarak Steam'e erişim izni verdiğiniz program (sahte-virüslü idle programı gibi) yada siteleri (çeşitli takaslar yada kutu açılan yerler) düşünün. Daha sonra tarayıcıda bulunan eklentileri kontrol edin. İnsanlar zaten yabancı linklere yada uygulamalara karşı dikkatli. Sizinde böyle bir oltaya gelmediğinizi farzediyorum. Hesabı kaptırsanız bile geri alacağınızı bildikleri için artık çalma zahmetinede girilmiyor. Hesapta para varsa çekip sessizce kayboluyorlar. Token almak işin en zahmetsizi iki faktörlü doğrulama kısmıda bypass edilmiş oluyor. Üstte saydığım şeyleri kontrol eder misiniz?

Artık şifre kırmak ve iki faktörlü kimlik doğrulaması aşmakla uğraşmıyorlar. Direk token çalıp aynı sizin makinanızda oturum açmış gibi kendi sistemlerinde işlem yapıyorlar. İlk olarak Steam'e erişim izni verdiğiniz program (sahte-virüslü idle programı gibi) yada siteleri (çeşitli takaslar yada kutu açılan yerler) düşünün. Daha sonra tarayıcıda bulunan eklentileri kontrol edin. İnsanlar zaten yabancı linklere yada uygulamalara karşı dikkatli. Sizinde böyle bir oltaya gelmediğinizi farzediyorum. Hesabı kaptırsanız bile geri alacağınızı bildikleri için artık çalma zahmetinede girilmiyor. Hesapta para varsa çekip sessizce kayboluyorlar. Token almak işin en zahmetsizi iki faktörlü doğrulama kısmıda bypass edilmiş oluyor. Üstte saydığım şeyleri kontrol eder misiniz?
Bilgisayarım yeni formatlı zaten, crack vs kullanmıyorum.

Az önce bir Çince mail aldım Steam tarafından. Param eksilmiş. Benlik bir problem mi yoksa Steam yine hacklendi mi?

Eki Görüntüle 1722389

IMG_20230402_103242.jpg

Belki yardimci olur.

Aynen bu yöntemi kullanıyorlar artık, hesaplarımızı ele geçirseler bile geri alabileceğimizi bildikleri için hesap içerisinde ki bakiyeyi aktarıp kayboluyorlar.

Çok yüksek ihtimal sizin hesabınızın da bakiyesini topluluk pazarından kendilerine ait bir profile alım yaparak aktarım sağladılar.

Örnek vermek gerekirse topluluk pazarında ki değeri çok ucuz bir itemi yüksek fiyattan koyuyorlar, daha sonra ele geçirdikleri profilde ki bakiye ile bu ucuz itemi yüksek bir fiyata satın alarak bakiyeyi kendi hesaplarına geçiriyorlar.

Steam artık bu konulara önlem almalı. Topluluk pazarında nasıl satış yaparken telefondan onay istiyorsa, aynı şekilde alım yaparken de telefondan onay istemeli.

Steam haricinde kendimizin alabileceği önlemler ise Steam hesabımız ile 3. parti programlara, sitelere ve güvenmediğimiz yerlere giriş izni vermememiz. Bilgisayarımız da ki güvenilir olmayan eklentileri kaldırmamız ve son olarak bence en önemlisi nerede oturum açarsak açalım ( bu her zaman kullandığımız kişisel bilgisayarımız olsa bile ) hiç bir zaman beni hatırla seçeneğini kullanmamalıyız, her girişte bizden QR kod veya eski sistem ile giriş kodu isteyecek şekilde ayarlamamız.

Yeni konular

Geri
Yukarı