Cumhur ittifakına katılmış 2 yeni partinin korkutucu şartları

Aslında kürtçe kürtler için zorunlu ders olabilir Türkiye'nin nüfusu 84 milyon 4'te 1'i kürt yani 20 milyon.
Bence yapılabilir.

DNKFTAcXUAAboTF.jpg

pVVJRv3E_400x400.jpg

Türkçe konuş, çok konuş!

Saçmalamayın isterseniz. Mis gibi türkçemiz var Allah'a şükür. Kendi vatanımızda başka dil mi konuşalım? Buradaysan türkçe konuşacaksın. Bu kadar basit.
Beni Kürt sandıysanız hayır ben türküm ancak bu ülkenin 4'te 1'i Kürt resmi dil Kürtçe olsun demedim ben sadece Kürtler için seçmeli Kürtçe dersi olabilir dedim.

DNKFTAcXUAAboTF.jpg

pVVJRv3E_400x400.jpg

Türkçe konuş, çok konuş!
Yazık sana, çok yazık fotosunu attığın kişinin sözde halk kahramanı olduğunu da bilmiyorsundur.

Neden olsun sebep verir misiniz?
Bak. 84 Milyonluk Türkiye'de ortalama 20 milyon Kürt var. Ülkenin 4'te 1'i seçmeli Kürtçe dersi alsa kötü mü olur korkma vatan elden gitmez.

Ekleme: Elbet her ırkın iyisi de var kötüsü de ancak şeyh Sait gibi bölücüler oldu diye diğer iyi Kürtleri de göz ardı etmemeliyiz.

Bak. 84 milyonluk Türkiye'de ortalama 20 milyon kürt var. Ülkenin 4'te 1'i seçmeli kürtçe dersi alsa kötü mü olur korkma vatan elden gitmez.

Sırf nüfus var diye dersini vermek saçmalık kürtçe öğretilecek ee sonuç? Geleceğinde hiçbir şeye yaramayacak kürtçe öğreneceğine İngilizce öğrensin en azından yabancılarla anlaşır hem de yurt dışında rahat eder.

Sırf nüfus var diye dersini vermek saçmalık kürtçe öğretilecek ee sonuç? Geleceğinde hiçbir şeye yaramayacak kürtçe öğreneceğine İngilizce öğrensin en azından yabancılarla anlaşır hem de yurt dışında rahat eder.
İngilizce öğrenmesin demedim. İsteyen kürt seçmeli ders olarak alsın demek istedim. O da öğretilsin o da.

Beni Kürt sandıysanız hayır ben türküm ancak bu ülkenin 4'te 1'i Kürt resmi dil Kürtçe olsun demedim ben sadece Kürtler için seçmeli Kürtçe dersi olabilir dedim.
Öncelikle sana şunu söyleyeyim. Kürtler de türkçe biliyor. Ayrıca bu ülkede kim kürtçe öğrenmek istesin? Anadilimiz türkçe, vatanımızın dili türkçe... Ben gereksiz buluyorum söylediklerini. Boşa zaman kaybı. Hadi ingilizce vb. diller hayatında karşına çok çıkacak peki ya kürtçe? Türkiye'deki her kürt türkçe biliyor. Bu yüzden buna hiç gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı