Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu!

Hocam şey üniversiteler Online eğitime geçmedi mi? Yani evlerine neden dönmüyorlar? Bilgisayar üzerinden yapmışlardı korona zamanında. Gerçekten bilmediğim için soruyorum.

Şu an sadece benim üniversitemde KYK yurdundan çıkarılıp da kalacak yer arayan bir ton arkadaş var, diğer üniversitelerde de okuyan arkadaşlar için durum aynıdır. Ama mağduriyete yer verilmemiş 😇

Son düzenleyen: Moderatör:
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yaralılarımızdan 13 bin 208'i hala hastanelerimizde tedavi altındadır.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Deprem bölgesinde enkaz haline gelen 19 bini aşkın binadan 15 bininin müdahalesi tamamlandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Deprem bölgesindeki yaklaşık 369 bin binadaki 1 milyon 850 bin ev ve iş yeri; çevre, şehircilik ve iklim değişikliği bakanlığı ekipleri tarafından incelendi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İlk belirlemelere göre deprem bölgesinde 47 bin binadaki 211 bin konutun, yıkılmış, hemen yıkılacak ve ağır hasarlı olduğu tespit edildi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Böylesine büyük bir felaket dünyanın neresinde yaşanırsa yaşansın meydana gelebilecek aksaklıklar bizde de yaşandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni konutların yapımına başlıyoruz. Evleri fay hattının uzağında yapacağız. 1 yıl sabretmelerini istiyoruz.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mart başı itibarıyla 30 bin konutun inşasına hemen başlıyoruz.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "yerinde ihya edilebilecekleri yerinde, taşınması gerekenleri uygun alanlarda inşa edeceğimiz konutlarla depremin yıkımlarını tümüyle telafi edeceğiz."
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Son vatandaşımızı da enkaz altından çıkartacağız ve enkaz kaldırma işlemlerine başlayacağız.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Depremde hayatını kaybedenlerin yakınlarına, ihtiyaçları için 100 bin lira nakdi yardımda bulunuyoruz.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak ihtiyaçlara göre vatandaşlarımıza ilave destekler yapacağız.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bankacılık sektörümüz, 2022 karlarının belli bir oranını, şu an itibarıyla 50 milyar lira civarında, depreme tahsis ettiler.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye, KKTC ve Azerbaycan'da tüm televizyon kanalları ve radyolar ortak yardım yayını düzenleyecek.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yurt içinde ve dışında AFAD'a yapılan, şimdilik tutarı 8,3 milyar lirayı bulan yardımların tamamını deprem bölgesi için kullanıyoruz.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Toplam 1,6 milyon depremzedenin barınma ihtiyacını karşılamış durumdayız. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yıkılan binaların %98'i, 1999 öncesi yapılmış.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vergi ertelemelerinden bankacılık düzenlemelerine kadar pek çok unsuru içeren mücbir sebep halinden yaklaşık 638 bin mükellefimiz yararlanacak.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kabine toplantısına iştirak eden kamu görevlileri olarak şahsımızın ve arkadaşlarımızın maaşlarından yaptıkları taahhütler ve iş insanı bakanlarımızın katkılarıyla depremzedeler için AFAD'a 136 milyon 589 bin lira bağışta bulunma kararı aldık.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Katar'dan yola çıkmaya başlayan 10 bin konteyneri ülke içinden ve dışından yapacağımız takviyelerle ihtiyaç sahiplerinin hizmetine vereceğiz.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yarın akşam saat 20.00'de Türkiye, KKTC ve Azerbaycan'da 'Türkiye tek yürek' sloganıyla bir yardım kampanyası düzenlenecek.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ailelerini deprem bölgesi dışındaki illere götürmek isteyen vatandaşlarımızın yakıt masraflarını karşılıyoruz.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Öğrencilerimizin mağduriyetine mahal vermeden, KYK yurtlarımızı açtık.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Son afette yıkılan tüm binaların yüzde 98'inin 1999 öncesi inşa edilenler olması, bize bina denetimi ve standardı konusunda kat ettiğimiz ilerlemeyi göstermekle birlikte işi daha sıkı tutmamız gerektiğini de hatırlatıyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tahliyeler ve kendi imkanlarıyla 2 milyon 200 vatandaşımızın bölge dışına çıktığını değerlendiriyoruz.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bir olmamız, yekpare hareket etmemiz gereken zamanda ne yazık ki Türkiye'de siyaset belli bir bölümüyle, ana muhalefet, ciddi manada çirkinleşti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan SPK'ya giden Kılıçdaroğlu'na: Hayatın boyunca yalanlarla hareket ettin. Bu iftiralar asla milletim tarafından affedilmeyecektir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çiftçi kayıt sistemi'ne başvuruların 8 Mayıs'a kadar uzatıldığı bölgedeki çiftçimizin 8,3 milyar liralık destekleme ödemesini öne alarak hızla yapıyoruz.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milyonlarca insanımızın deprem felaketinin yıkıntıları önünde acıyla kıvrandığı, diğerlerinin onların acılarını paylaştığı bir ortamda sırf siyasi çıkar elde etmek için sağa sola saldıranları görmekten üzüntü duyuyorum.
Erdoğan: İnsanların duygularını istismardan ırkçılığa, fedakârca yürütülen çalışmaları değersizleştirmek için iftiraya ve dezenformasyona kadar her türlü çirkefliği sergileyenleri şimdilik not ediyoruz. İnsanlar can derdiyken spk önüne gidip siyaset yapanları asla unutmayacağız.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bozguncuların fitnelerine, yalanlarına, hezeyanlarına kesinlikle itibar etmeden, ülkemizden bu felaketin izlerini silmek için var gücümüzle çalışıyoruz.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Deprem felaketine rağmen siyasi rant peşinde koşanları elbette affetmeyeceğiz. Ama onların seviyesine de inmeyeceğiz.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bölgede yeni inşa edilecek konutlar ve şehirlerle ilgili hazırlıklara çevre, şehircilik ve iklim değişikliği bakanlığımız ile TOKİ tarafından başlanmıştır.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hane başına taşınma ve kira yardımı yapılacak.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Amacımız, 1 yıl içinde deprem bölgesinin tamamındaki konut ihtiyacını çözecek sayıda kaliteli ve güvenli yapının inşasını tamamlamaktır. Açıklamaların Kaynağı:

Hala tehlikeli alana ev yapma peşindeler. Bunlardaki iğrenç zihniyet midemi bulandırıyor.

Hocam şey üniversiteler Online eğitime geçmedi mi? Yani evlerine neden dönmüyorlar? Bilgisayar üzerinden yapmışlardı korona zamanında. Gerçekten bilmediğim için soruyorum.

Ha deyince dönemiyorlar işte. Öğrencileri hemen çıkardılarda hiç düşünmediler bunlar otobüs, uçak bulabilecek mi diye.

Hocam şey üniversiteler online eğitime geçmedi mi ? Yani evlerine neden dönmüyorlar ? Bilgisayar üzerinden yapmışlardı korona zamanında. Gerçekten bilmediğim için soruyorum.
Hem okuyup hem çalışınca insan burada işini bırakıp başka şehre gidemiyor işte o da var.

Geri
Yukarı