Cumhurbaşkanı Erdoğan: Utanmadan 'işsizlik var' diyorlar, ne işsizliği ya?

Yakın zamanda bir aya yakın süre tekstil sektöründe vasıfsız olarak çalıştım. Bırakın asgari ücreti, maaşım asgari ücret bile değildi. Eğer bunu kabullenmem gerekiyorsa gerçekten yazık. Asgari ücreti ve en doğal hak olan sigortayı bile layık görmüyorlarsa ben neden günde 11 saatimi harcayayım ki?

Yakın zamanda bir aya yakın süre tekstil sektöründe vasıfsız olarak çalıştım. Bırakın asgari ücreti, maaşım asgari ücret bile değildi. Eğer bunu kabullenmem gerekiyorsa gerçekten yazık. Asgari ücreti ve en doğal hak olan sigortayı bile layık görmüyorlarsa ben neden günde 11 saatimi harcayayım ki?
Şükret kardeşim. Dinimizi şükrederek arş-ı alaya çıkartacağız. Bunların bizden beklentisi bu sanırım. :D

Bugün 5 yaşındaki çocuk bile ekonomi konuşuyor bu zamanları görecek insan mıydık ya 2001 ekonomik krizini babama sormuştum gerçekten bu kadar kötü değildi o zaman ekonomik kriz olmasına rağmen dedi. Şu an sözde yok ya sorsan.

Benim istediğim gibi bir iş yok.

O zaman bu çocuklar neden üniversite okuyor diye sorarlar adama. Üniversiteden yeni mezun birisinden 5 yıllık iş deneyimi bekleniyor.

Sorun iş olmaması değil sorun iş verenler çalışanı insan yerine koymayıp aldığı 5500 TL ile bir adamın temel ihtiyaçlarını zor geçindirmesi piyasa şu durumda iken 15,000 TL alsa insanlar aylık hala ev araba alamayacaklar sadece temel ihtiyaçlarını normal standartda karşılayacaklar maaşlar her arttığında 1 liralık şey 4 lira oluyor maaş 1000 lira artıyor.

Allah'ım Allah'tan o düşündüğüm kişi banlanmıştı rahatladım. Bu arada aynen kesin iş beğenmiyoruz verdiği asgari ücret açlık sınırından az ve arttırmasına rağmen gidiyor ürünlerin fiyatını da arttırıyor, sonrada ben zam getirdim. Aslında hiçbir şey getirmedi :/

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeter ki iş istesin vatandaş, iş çok, ama ne diyor "Benim istediğim gibi bir iş yok".

Aslında kendisi utanmadan işsizlik yok diyor.

@ÖzkanK ne zamandır uğramıyor tabi buna uğramaz işine gelmez.

1661782385867.png

Böyle işlere gitmemizi bekliyorlar herhalde.

@ÖzkanK ne zamandır uğramıyor tabi buna uğramaz işine gelmez.
5-10 dakikaya gelir. Gerçi banlanmış :D @Recep Baltaş ellerinden öperim ağabey.

Yeni konular

Geri
Yukarı